Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2017, 15:02

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Zobacz demo Wiedźmina od Metropolis Software

Po niedawnym dokumencie przygotowanym przez ekipę Arhn.eu na 10-lecie serii Wiedźmin, przyszedł czas na jeszcze jeden materiał, tym razem związany z nieukończonym Wiedźminem od studia Metropolis Software.

Zobacz demo Wiedźmina od Metropolis Software - ilustracja #1

Całkiem niedawno ekipa Arhn.eu opublikowała dokument na 10-lecie serii Wiedźmin. Znalazły się tam m.in. niewidziane wcześniej szkice koncepcyjne z produkcji tworzonej swego czasu przez studio Metropolis Software. Projekt nie doszedł do skutku, a przygodami Geralta ostatecznie zajęli się deweloperzy ze studia CD Projekt RED. Okazało się za to, że rzeczony dokument zachęcił Kacpra Reutta i Jarka Sobierskiego, którzy pracowali przy Wiedźminie od Metropolis, do podzielenia się demem technologicznym nieukończonej produkcji.

Na poniższym, trwającym kilkanaście minut materiale, możecie obejrzeć fragmenty rozgrywki, a także posłuchać, co do powiedzenia mają obaj panowie. Opowiadają m.in. o sposobie prowadzenia kamery. Wszystkie lokacje i postacie są bowiem trójwymiarowe, ale obraz oglądamy z konkretnych ujęć, jak np. w pierwszych odsłonach serii Resident Evil. Kamera jednak przemieszcza się podczas ruchu postaci w inne miejsca. Wyjaśniono, że takie rozwiązanie częściowo wynikało z fabuły – w konkretnych sytuacjach miały być pokazywane np. ważne przedmioty. Innym powodem były ograniczenia technologiczne. Taki system był zabezpieczeniem, by w jednym momencie w polu widzenia nie znajdowało się zbyt wiele elementów.

Oczywiście to nie wszystkie ciekawostki, których dowiecie się z wywiadu, więc bez dalszego przedłużania, oto on: