Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 października 2017, 13:21

Darkest Dungeon zmierza na Nintendo Switch

Zespół Red Hook Studios poinformował, że pracuje nad przeniesieniem na konsolę Nintendo Switch gry Darkest Dungeon, czyli wyśmienitego turowego RPG-a, który zadebiutował na PC w zeszłym roku.

Na razie nie wiemy, kiedy ukaże się wersja na Nintendo Switch. - Darkest Dungeon zmierza na Nintendo Switch - wiadomość - 2017-10-01
Na razie nie wiemy, kiedy ukaże się wersja na Nintendo Switch.
DARKEST DUNGEON W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Red Hook Studios
  2. Wydawca: Red Hook Studios
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, PS4, Vita, iPad, Switch
  5. Data premiery na PC: styczeń 2016 r.

Konsola Switch staje się coraz popularniejsza wśród deweloperów niezależnych. Do grupy studiów wspierających tę platformę dołączył właśnie zespół Red Hook, który zapowiedział, że przeniesie na nią swoją debiutancka produkcję, czyli RPG Darkest Dungeon.

Informację tę autorzy przekazali za pomocą Twittera, gdzie opublikowali krótki filmik z fragmentem rozgrywki Darkest Dungeon, pod koniec którego kamera oddala się od ekranu, aby ujawnić, że gra działa na Nintendo Switch.

Niestety, na razie twórcy nie są jeszcze podaż żadnej, nawet przybliżonej daty premiery. Nie wiemy także, czy ta wersja zadebiutuje od razu z dodatkiem The Crimson Court, czy też ukaże się on później jako płatne DLC.

Przypomnijmy, że Darkest Dungeon zadebiutowało na PC w styczniu ubiegłego roku. Siedem miesięcy później doczekaliśmy się konwersji na PlayStation 4 i PlayStation Vita, a sierpniu tego roku produkcja trafiła na iPada. Projekt okazał się dużym sukcesem, gromadząc pokaźny zestaw bardzo pozytywnych recenzji (nasz recenzent wystawił mu notę 8.5/10) i osiągając imponujące wyniki sprzedaży. Samo wydanie pecetowe sprzedało się już w ponad 1,5 mln egzemplarzy.

  1. Recenzja gry Darkest Dungeon – wciągającego jak diabli RPG nie dla mięczaków
  2. Oficjalna strona gry