Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360
Okładka Infernal (PC)

Infernal

Infernal: Hell's Vengeance

Infernal to rozbudowana gra akcji stworzona przez polskie studio Metropolis Software znane głównie z serii Gorky. Gracz wciela się w postać Ryana Lennoxa superagenta działającego w służbie jego diabelskiej mości, jest on piekielnym odpowiednikiem znanego wszystkim Jamesa Bonda.

Akcji | TPP | polskie | TPS

Okładka Infernal (PC)

data premiery gry:

23lut2007

PC

2lip2009

X360

Infernal to rozbudowana gra akcji stworzona przez polskie studio Metropolis Software znane głównie z serii Gorky. Gracz wciela się w postać Ryana Lennoxa superagenta działającego w służbie jego diabelskiej mości, jest on piekielnym odpowiednikiem znanego wszystkim Jamesa Bonda. Piękne kobiety, szybkie samochody i oczywiście niewykonalne misje to chleb powszedni dla Ryana. Bierzemy udział w odwiecznym konflikcie między sekretnymi agencjami Dobra i Zła, stawką oczywiście są ludzkie dusze. Agenci Dobra szykują coś wielkiego, my musimy ich powstrzymać.

Główny nacisk położono na akcję obserwowaną w z widoku trzeciej osoby (TPP), do dyspozycji gracza oddano wiele typów broni, gadżetów i nadnaturalnych mocy. Możliwa jest także walka wręcz, przy jej tworzeniu wykorzystano technologię motion capture (przechwytywanie ruchów). Obok elementów charakterystycznych dla gier akcji, w Infernal występują także elementy znane ze skradanek. Przebieg gry jest liniowy, jednak w obrębie wykonywania misji gracz ma sporą swobodę.

Za wyświetlanie grafiki odpowiada zmodyfikowany silnik wykorzystany w Gorky 02, który zapewnia dużą płynność animacji nawet przy słabszych komputerach przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości grafiki, wykorzystującej technologię Pixel shader i post-processing.

W Infernal zaimplementowano także nową technologię AGEIA PhysX, która odpowiada za realistyczne odwzorowanie fizyki obiektów i ciał. Dynamicznie dopasowująca się do akcji muzyka, dodatkowo zwiększa atrakcyjność rozgrywki.

Cała gra jest utrzymana jest w lekkiej konwencji, z przymrużeniem oka nawiązująca m.in. do nieśmiertelnych filmów z agentem 007.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1984 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Infernal

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Infernal

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 256MB (Geforce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Infernal - recenzja gry
Infernal - recenzja gry

Recenzja 23 lutego 2007, 12:37

Oczywiście nie ma rzeźni bez arsenału środków zagłady, ale na brak tych ostatnich nikt w Infernalu narzekać nie będzie. Na początku rozgrywki podstawową bronią Ryana jest pistolet, ale szybko asortyment narzędzi do dziurawienia oponentów zostaje poszerzony. Trzy rodzaje karabinów maszynowych (łącznie z kałasznikowem), niezbyt skuteczne, ale dobre z braku laku shurikeny, wyrzutnia rakiet, snajperka i kilka futurystycznych wynalazków: pistolet laserowy, spawarka (działa bardzo podobnie do Lightning Guna z czwartej odsłony Quake’a) i wyrzutnia, wysyłająca w kierunku przeciwników kule niebieskiej energii – taki infernalowy odpowiednik BFG. W trakcie zabawy napotkamy również stacjonarne karabiny maszynowe, które pozwalają kosić wrogów w tempie nieporównywalnie większym niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych broni. Ponadto będziemy mogli skorzystać z granatów i min reagujących na ruch, które w jednym z etapów można zastawiać w charakterze pułapek.

PC
X360