Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 kwietnia 2007, 11:45

autor: Sargeras

Infernal i Ancient Wars: Sparta pomagają firmie Playlogic wyjść na swoje

Playlogic Entertainment Inc., niezależny wydawca gier na różne platformy, podał swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku.

Playlogic Entertainment Inc., niezależny wydawca gier na różne platformy, podał swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku.

Z raportu wynika, iż w tym okresie przychody firmy wyniosły 3,5 mln dolarów. Jest to 30% więcej, niż w pierwszym kwartale 2006 roku. Zysk netto natomiast wyniósł 0,8 mln dolarów, co jest rezultatem zaskakująco dobrym biorąc pod uwagę, że w tym samym okresie roku 2006 zanotowano stratę w wysokości 1,2 mln dolarów.

Skąd te zyski? Przede wszystkim przyczyniły się do tego świeżo wydane tytuły na PC: Infernal i Ancient Wars: Sparta. Poza tym udało się zmniejszyć koszty administracyjne.

Infernal i Ancient Wars: Sparta pomagają firmie  Playlogic wyjść na swoje - ilustracja #1
Infernal i Ancient Wars: Sparta pomagają firmie  Playlogic wyjść na swoje - ilustracja #2

 

Willem Smit, prezes Playlogic Ent., w podsumowaniu stwierdza, że strategia polegająca na koncentrowaniu działalności wydawniczej na wysokiej jakości gier przynosiła efekty już w drugiej połowie ubiegłego roku. Sposobu na kontynuowanie dobrej passy upatruje w zróżnicowaniu oferty wydawniczej poprzez publikację tytułów na jak największą liczbę platform.

Playlogic Entertainment Inc. ma swoją siedzibę w Amsterdamie w Holandii. W swojej ofercie posiada między innymi: Age of Pirate: Caribbean Tales, Knights of the Temple II, World Racing 2. Współpracuje z developerami z Rosji, Polski (Metropolis Software, L`Art), Francji, Czech, Niemiec i Słowacji. Posiada też własne studio Playlogic Game Factory.