Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Ksiaze i Tchorz (PC)
OkładkaKsiaze i Tchorz (PC)

Książę i Tchórz PC

Ksiaze i Tchorz

Książę i Tchórz to stworzona przez ekipę deweloperską polskiego studia Metropolis Software klasyczna przygodówka z interfejsem typu "point & click". Fabuła gry przedstawia losy tchórzliwego młodzieńca, który w pełnym magii, fantastycznym świecie musi wykazać się odwagą.

Przygodowe | point-and-click | polskie

Książę i Tchórz Premiera PC

10kwietnia1998

pudełko PL

10kwietnia1998

producent: Metropolis Software wydawca: Cenega S.A. wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Książę i Tchórz

Hokus Pokus Różowa Pantera

Na kłopoty Pantera

Ace Ventura

Książe Galador zawsze słynął ze swojej odwagi. Niestety w momencie pojawienia się w królestwie Czarnego Rycerza za sprawą tajemnej magii jego ciało przybiera żądny przygód młodzieniec, który... niestety odwagą nie grzeszy. Na widok przeciwnika bierze nogi za pas i ucieka.

W tym momencie nad zhańbionym młodzieńcem przejmuje kontrolę gracz. Jego celem jest rozwikłanie szeregu intryg i zagadek w baśniowym królestwie, pełnym magii, krasnoludów, wampirów i smoków. Na szczęście szybko znajdzie on sprzymierzeńca w wielkim magu Ariwaldzie, który akurat w pobliskiej karczmie sączy kolejny kufelek piwa...

Gra Książe i Tchórz jest w całości dziełem polskich programistów z firmy Metropolis., którzy wzorowali się na klasycznych już tytułach, takich jak seria Monkey Island. Na uznanie zasługuje poziom jej wykonania, niezła grafika i ciekawy, momentami zabawny scenariusz. Autorom można wytknąć jednak nie zawsze logiczne (a czasami wręcz bezsensowne) zagadki, które sprawiają, że dla najmłodszych gra może być momentami za trudna. Za to niewątpliwym plusem jest dobre podłożenie głosów głównym bohaterom (Ariwaldowi głosu użyczył Kazimierz Kaczor).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 761 głosów czytelników.

Książę i Tchórz cena w dniu premiery: 69 PLN

Wymagania wiekowe Książę i Tchórz: Odpowiednia dla każdego wieku.

Książę i Tchórz Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166 MHz
  • 32 MB RAM