Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Target: Terror (Wii)
OkładkaTarget: Terror (Wii)

Target: Terror Wii

Prosta strzelanina typu rail shooter. Przemieszczamy się po odgórnie ustalonej ścieżce, eliminując pojawiających się na ekranie terrorystów. Na uwagę zasługuje wsparcie dla pistoletu Wii Zapper.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Target: Terror Premiera Wii

22kwietnia2008

producent: Leviathan Games wydawca: Konami

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Target: Terror to niezwykle prosta w obsłudze strzelanina, należąca do gatunku tzw. rail shooterów. Jest on reprezentowany między innymi przez takie serie jak Time Crisis, czy House of the Dead. Oznacza to, iż gracz pozbawiony jest możliwości dowolnego sterowania postacią. Zabawa ogranicza się jedynie do namierzania i eliminowania pojawiających się na ekranie wrogów. Opisywana wersja bezpośrednio bazuje na strzelaninie Target: Terror Gold, którą w 2006 wydano z myślą o bywalcach salonów gier. Za przygotowanie tej konwersji odpowiedzialne jest studio developerskie o nazwie Leviathan Games. Firma ta znana jest też dzięki grze Konami Chess Battle (PSP).

Opisywana produkcja ma do zaoferowania niezbyt wyszukany wątek fabularny. Gracz wciela w postać amerykańskiego agenta, wyznaczonego do zwalczania narastających zagrożeń ze strony terrorystycznych ugrupowań. W trakcie zabawy podróżuje się po Stanach Zjednoczonych, neutralizując kolejne komórki terrorystów, a także eliminując ich przywódców. Ci ostatni pełnią rolę bossów, z którymi należy zmierzyć się po zakończeniu wybranych misji gry.

Do dyspozycji gracza oddano bardzo bogaty arsenał dostępnych narzędzi zagłady. Lista broni obejmuje między innymi karabiny maszynowe, granatniki, czy miotacze ognia. Przewidziano też bardziej futurystyczne giwery, bazujące na technologii laserowej, czy pozwalające zamrażać napotykanych wrogów. Jednym z elementów wyróżniających Target: Terror na tle konkurencyjnych produkcji jest zawarcie dodatkowego trybu o nazwie Justice Mode, w którym jednocześnie korzysta się z dwóch takich samych typów broni w celu zwiększenia ogólnej siły ognia.

Target: Terror jest jedną z nielicznych gier oferujących pełne wsparcie dla urządzenia o nazwie Wii Zapper, symulującego korzystanie z prawdziwego karabinu. Możliwa jest też jednak zabawa z wykorzystaniem klasycznego Wii-pilota. Na uwagę zasługuje zawarcie przez producenta wielu mini-gier. Cechują się one zazwyczaj zabawnymi wytycznymi, czy nietypowym umiejscowieniem (np. pole golfowe). W nagrodę za swoje osiągnięcia odblokowuje się różnorakie bonusy. Akcja obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Na ekranie oprócz celownika wyświetlane są też inne informacje. Mogą one dotyczyć ilości żyć czy liczby znajdujących się w magazynku pocisków.

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Target: Terror: 16+

Target: Terror Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Zapper