Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Space Invaders Extreme 2 (NDS)
OkładkaSpace Invaders Extreme 2 (NDS)

Space Invaders Extreme 2 NDS

Druga cześć jednej z serii bazujących na kultowej pozycji z katalogu historycznego dewelopera Taito. Nowa wersja Space Invaders oferuje specjalne tryby zabawy i możliwość gry w sieci.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Space Invaders Extreme 2 Premiera NDS

26marca2009

producent: Taito wydawca: Taito Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Space Invaders Extreme 2

Star Fox Command

Namco Museum DS

Retro Game Challenge

Space Invaders Extreme 2 to kolejna przeróbka klasycznego hitu firmy Taito z lat 80-tych ubiegłego wieku. Za stworzenie nowej, odświeżonej wersji odpowiadają sami twórcy oryginału. Taito to jedna pionierskich firm tworzących gry. Studio rozpoczęło swoją działalność już w 1953 roku i w ciągu wieloletniej działalności zasłynęło wieloma ponadczasowymi produkcjami (Arkanoid, Bubble Bobble, Elevator Action).

Pierwsza pozycja z cyklu Space Invaders została wydana w 1978 roku. Stworzona przez Tomohiro Nishikado produkcja szybko zyskała wielu miłośników na całym świecie. Tytuł był jedną z pierwszych zręcznościowych strzelanek i oferował dwuwymiarową grafikę. Zabawa polegała na odpieraniu ataku obcych i nabijaniu jak największej ilości punktów.

Space Invaders Extreme 2 jest bezpośrednią kontynuacją tytułu Space Invaders Extreme. Obie gry bazują na wspomnianej wyżej starej wersji, przenosząc ją w zupełnie nowy wymiar dzięki zastosowaniu kolorowej ciekawej grafiki i świetnej muzyki. Tytuł korzysta również z dobrodziejstw przenośnej konsoli DS, czyli ekranu dotykowego. Zabawę urozmaica także klimatyczna muzyka.

Twórcy przygotowali wiele nowych atrakcji - najważniejsze są zupełnie unikalne dodatki urozmaicające zabawę. Wśród nich wymienić można chociażby Bingo System, który powoduje zapalanie się kwadratów na których zestrzelimy wroga. Aby zdobyć specjalne punkty musimy ułożyć linię poziomą, pionową lub ukośną z sąsiadujących ze sobą pól.

Świetnym rozszerzeniem podstawowego pomysłu jest również wprowadzenie wsparcia dla rozgrywki sieciowej. W tej wersji programu możemy więc zmierzyć się z innymi graczami za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu. Gwarantuje to wiele godzin dobrej zabawy oraz możliwość wspólnego nabijania jak największych rekordów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Klasyfikacja PEGI Space Invaders Extreme 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Space Invaders Extreme 2 Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection