Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lipca 2011, 09:34

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Producenci Transformersów i Hooligans pracują nad ekranizacją Space Invaders

Duet znanych hollywoodzkich producentów zaangażował się w tworzenie filmu opartego na serii Space Invaders. Ekranizacją jednej z najbardziej klasycznych gier wideo w historii zajmą się Lorenzo di Bonaventura (Transformers, Salt), oraz Gigi Pritzker (Hooligans, Między Światami).

Duet producentów - Lorenzo di Bonaventura oraz Gigi Pritzker, zajmie się ekranizacją jednej z najbardziej klasycznych gier video w historii, Space Invaders.

Producenci Transformersów i Hooligans pracują nad ekranizacją Space Invaders - ilustracja #1

Producenci nie mają zamiaru zwlekać z wdrożeniem swojego planu w życie i od razu wzięli się za poszukiwania autora scenariusza do kinowego Space Invaders. Na tym etapie nie da się przewidzieć kiedy obraz powstanie, ale można powiedzieć, że machina ruszyła.

Przed producentami i scenarzystami nie lada wyzwanie. Space Invaders nie ma głębszej fabuły ani zbyt rozbudowanego świata przedstawionego, na których można by oprzeć ekranizację. W związku z tym twórcy filmu zyskują w zasadzie całkowitą swobodę w budowaniu obrazu, tak długo jak pojawią się tam statki kosmiczne odpierające ataki obcych. Z tym raczej nie powinno być problemu.

Lorenzo di Bonaventura i Gigi Pritzker to znane postacie w kinowym świecie. Pierwszy z wymienionych brał udzial w produkcji serii Transformers, Salt czy G.I. Joe: Czas Kobry. Warto zaznaczyć, że Bonaventura zdaje się mieć słabość do klasycznych produkcji arcade’owych, gdyż zajmuje się także ekranizacją hitu z czasów Atari - Asteroids. O Pritzker również mogliście usłyszeć. Na swoim koncie jako producentka ma takie obrazy jak Hooligans czy Między Światami, a obecnie zajmuje się filmem Drive. W przyszłości usłyszymy o niej po raz kolejny, w związku z ekranizacją znanej powieści science-fiction Orsona Scotta Carda – Gra Endera.