Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Space Invaders (PC)

Space Invaders PC

Remake klasycznej gry arcade, która była hitem salonów gier w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Dowodząc futurystycznym działem gracze muszą powstrzymać inwazję obcych i ocalić Ziemię.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Space Invaders (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8października1999

Space Invaders to obok Asteroids, Tetrisa i Super Mario Bros. jedna z tych gier, które mimo upływu czasu wcale się nie starzeją. Nowe, bardziej wydajne platformy do grania pozwalają jednak odpowiednio wzbogacić oprawę audio-wizualną i urozmaicić rozgrywkę. Takie też założenie przyświecało koncernowi Activision, który postanowił przygotować remake nieśmiertelnego klasyka. Zadanie poprawienia gry „prawie idealnej” powierzono studiu Z-Axis, które przeniosło Space Invaders w trzeci wymiar.

Fabuła gry nawiązuje do oryginalnych wątków wymyślonych ponad 20 lat wcześniej. Z uszkodzonego statku zwiadowczego kosmitów, który rozbił się na Ziemi, udaje się wydobyć plany konstrukcyjne broni. Ma ona pomóc w obronie przed najeźdźcami z Kosmosu. W 1978 roku The Tank zapobiega inwazji obcych, jednak działo zostaje zniszczone. 20 lat później wojskowi decydują się odbudować nieziemską broń. Udaje się to we właściwym momencie, bo hordy obcych zbliżają się już do układu słonecznego.

Rozgrywka w nowej wersji Space Invaders nie różni się znacząco od oryginału. Gracz kieruje futurystycznym działem, a jego zadaniem jest zestrzelić całe chmary statków kosmitów. Nowością jest to, że obronić trzeba nie tylko Ziemię ale także sąsiednie planety.

W sumie twórcy zaprojektowali aż 100 poziomów, na których spotkać można cztery podstawowe typy najeźdźców (żółty, niebieski, czerwony i zielony) a także siedem rzadziej spotykanych. Wyzwanie stanowią statki-matki. Trafienie ich odblokowuje specjalne zdolności jak osłony czy podwójne strzały. The Tank strzelać może m.in. laserami, rakietami i pociskami neutronowymi, a zmiana rodzajów broni jest bonusem za strącenie 4 wrogich statków tego samego typu pod rząd. Po pokonaniu kilku fal najeźdźców trzeba zmierzyć się z bossami, których łącznie w grze występuje dziesięciu.

W porównaniu z pierwowzorem gra wyróżnia się znacznie lepszą oprawą graficzną, w tym opcją widoku 3D. Twórcy Space Invaders przewidzieli także możliwość wspólnej zabawy dla dwóch graczy w trybie kooperacji, a także zmiany poziomu trudności rozgrywki.

Nagroda za ukończenie gry jest odblokowanie dostępu do kopii klasycznego, automatowego Space Invaders.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Space Invaders

Wymagania wiekowe Space Invaders

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Invaders

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233 Mhz
  • 32 MB RAM
  • akcelerator 3D
Space Invaders - Warner Bros. zekranizuje kultową produkcję
Space Invaders - Warner Bros. zekranizuje kultową produkcję

wiadomość19 lipca 2014

Według informacji opublikowanych przez serwis The Wrap, koncern Warner Bros. zamierza zekranizować kultową grę zręcznościową Space Invaders. Obecnie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących fabuły i obsady, ale ujawniono, że produkcją zajmą się Akiva Goldsman, Joby Harold oraz Tory Tunnel.

Producenci Transformersów i Hooligans pracują nad ekranizacją Space Invaders

wiadomość11 lipca 2011

Duet znanych hollywoodzkich producentów zaangażował się w tworzenie filmu opartego na serii Space Invaders. Ekranizacją jednej z najbardziej klasycznych gier wideo w historii zajmą się Lorenzo di Bonaventura (Transformers, Salt), oraz Gigi Pritzker (Hooligans, Między Światami).

Klasyczny pomysł rodem ze Space Invaders ewoluuje na PSP
Klasyczny pomysł rodem ze Space Invaders ewoluuje na PSP

wiadomość23 września 2005

W marcu bieżącego roku wspomnieliśmy na łamach naszego serwisu o nowej odsłonie legendarnego cyklu Space Invaders, przeznaczonej tylko i wyłącznie na Nintendo DS. Okazuje się, że producent tamtej gry – firma Rising Star Games – wyda „najeźdźców z kosmosu” również na PSP.

Nintendo DS i najeźdzcy z kosmosu
Nintendo DS i najeźdzcy z kosmosu

wiadomość2 marca 2005

Jedna z najpopularniejszych strzelanin kosmicznych w historii komputerowej rozrywki, trafi również na konsolę Nintendo DS. Space Invaders: Revolution, bo pod taką nazwą ukaże się nowy produkt, będzie można kupić wiosną bieżącego roku.

Plan wydawniczy Empire Interactive dotyczący „Space Invaders”

wiadomość22 stycznia 2004

W dniu dzisiejszym firma Empire Interactive podała do informacji publicznej, iż w najbliższym czasie wyda dwie gry związana z tytułem Space Invaders. Pierwszy produkt przeznaczony będzie na konsolę firmy Sony - PlayStation 2 i nosić on będzie miano Space Invaders Anniversary. Drugi zaś, to gra Space Invaders '95, która trafi pod strzechy posiadaczy komputerów osobistych klasy PC (najprawdopodobniej pod koniec obecnego roku kalendarzowego).