Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Star Fox Command (NDS)
OkładkaStar Fox Command (NDS)

Star Fox Command NDS

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Fox Command Premiera NDS

28sierpnia2006

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

Przed rozpoczęciem każdej misji musimy dokładnie zaplanować tor lotu – nie tylko nasz, ale i naszych skrzydłowych. Ograniczona ilość paliwa zmusza nas do odpowiedniego wykorzystania sił oddziału i jak najskuteczniejszego wyeliminowania wrogich jednostek latających.

W momencie zbliżenia się do przeciwnika zostajemy przełączeni w tryb walki. Wcielamy się w rolę pilota i rozpoczyna się starcie. Akcja odbywa się na górnym ekranie, podczas gdy dolny wyświetla radar i przyciski sterowania. Pojazdem kierujemy całkowicie za pomocą ekranu dotykowego. Przemieszczamy samolot przeciągając go w odpowiednią stronę. Jeśli chcemy przyspieszyć, dotykamy stylusem góry ekranu, jeśli zwolnić – dołu. Poza tym na ekranie mamy wyświetlone dwa przyciski odpowiedzialne za wykonanie pętli i zwrotu. Strzały oddajemy za pomocą przycisków L i R oraz d-pada. Ciekawym pomysłem jest używanie bomb – przeciągamy je za pomocą stylusa w odpowiednie miejsce na radarze i wskazujemy, w którym miejscu ma nastąpić eksplozja.

Gra umożliwia również rozgrywkę w trybie multiplayer. Jednocześnie walczyć ze sobą może do 8 graczy za pośrednictwem połączenia lokalnego. Poza tym mamy możliwość prowadzenia walk online przy wykorzystaniu Nintendo Wi-Fi Connection – w tym przypadku walczyć ze sobą może do 4 graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Star Fox Command

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Star Fox Command Wymagania sprzętowe

Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo Wi-Fi Connection