Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Star Fox Command (NDS)

Star Fox Command NDS

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

Akcji | TPP | science fiction | TPS | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Star Fox Command (NDS)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

28sierpnia2006

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

Przed rozpoczęciem każdej misji musimy dokładnie zaplanować tor lotu – nie tylko nasz, ale i naszych skrzydłowych. Ograniczona ilość paliwa zmusza nas do odpowiedniego wykorzystania sił oddziału i jak najskuteczniejszego wyeliminowania wrogich jednostek latających.

W momencie zbliżenia się do przeciwnika zostajemy przełączeni w tryb walki. Wcielamy się w rolę pilota i rozpoczyna się starcie. Akcja odbywa się na górnym ekranie, podczas gdy dolny wyświetla radar i przyciski sterowania. Pojazdem kierujemy całkowicie za pomocą ekranu dotykowego. Przemieszczamy samolot przeciągając go w odpowiednią stronę. Jeśli chcemy przyspieszyć, dotykamy stylusem góry ekranu, jeśli zwolnić – dołu. Poza tym na ekranie mamy wyświetlone dwa przyciski odpowiedzialne za wykonanie pętli i zwrotu. Strzały oddajemy za pomocą przycisków L i R oraz d-pada. Ciekawym pomysłem jest używanie bomb – przeciągamy je za pomocą stylusa w odpowiednie miejsce na radarze i wskazujemy, w którym miejscu ma nastąpić eksplozja.

Gra umożliwia również rozgrywkę w trybie multiplayer. Jednocześnie walczyć ze sobą może do 8 graczy za pośrednictwem połączenia lokalnego. Poza tym mamy możliwość prowadzenia walk online przy wykorzystaniu Nintendo Wi-Fi Connection – w tym przypadku walczyć ze sobą może do 4 graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Klasyfikacja PEGI Star Fox Command

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Fox Command

Nintendo DS

Nintendo DS

Wykorzystuje: Nintendo Wi-Fi Connection

Posiadacze Wii wkrótce zagrają w Star Fox 64
Posiadacze Wii wkrótce zagrają w Star Fox 64

wiadomość8 marca 2007

Dzięki bazie danych organizacji Entertainment Software Rating Board, zajmującej się kategoryzowaniem wiekowym gier, dowiedzieliśmy się ostatnimi czasy, że zbliża się m.in. Wing Commander Arena dla X360 i Grand Theft Auto: Vice City Stories dla PS2, zanim jeszcze ogłoszono to oficjalnie. Teraz w katalogu ESRB spostrzegliśmy pozycję o nazwie Star Fox 64, dedykowaną platformie Wii.

Star Fox Command na NDS w styczniu w Europie

wiadomość3 listopada 2006

Star Fox Command, kontynuacja popularnej serii wydawanej przez Nintendo, ukazała się na przenośną konsolę NDS jeszcze w sierpniu. Niestety nie dotyczyło to Europy. Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami, Stary Kontynent dostanie ją dopiero 26 stycznia.

Nintendo zmienia tytuł gry Star Fox DS
Nintendo zmienia tytuł gry Star Fox DS

wiadomość27 maja 2006

Nintendo zdecydowało się na zmianę nazwy nowej gry z serii Star Fox (znanej również jako Lylat Wars), przeznaczonej na konsolę Nintendo DS. Od dzisiaj jej tytuł brzmi Star Fox Command.