Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDS
Okładka Happy Cooking (NDS)
OkładkaHappy Cooking (NDS)

Happy Cooking NDS

Happy Cooking to pozycja łącząca w sobie cechy gry strategicznej i logicznej, stworzona wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo DS. Stanowi ona odpowiedź firmy Ubisoft na tytuł Cooking Mama, przygotowany w 2006 roku przez koncern Taito.

Strategiczne | o gotowaniu | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Happy Cooking Premiera NDS

28sierpnia2007

producent: MTO wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Happy Cooking to pozycja łącząca w sobie cechy gry strategicznej i logicznej, stworzona wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo DS. Stanowi ona odpowiedź firmy Ubisoft na tytuł Cooking Mama, przygotowany w 2006 roku przez koncern Taito. Produkcja została skierowana w głównej mierze do młodszych graczy, aczkolwiek starsi również mogą czerpać z niej wiele przyjemności.

Rozpoczynając zabawę użytkownik wciela się w postać młodej dziewczyny próbującej swoich sił w roli kucharza. Jej zadanie polega na przyrządzeniu mniej lub bardziej złożonych posiłków (w tym również słodkości). W miarę sukcesywnego zdobywania wiedzy z zakresu gotowania, bohaterka poznaje przepisy pozwalające na podanie pięćdziesięciu dań o pochodzących z kuchni różnych krajów świata (m. in. Japonii, Grecji i Meksyku).

Protagonistka nie od razu jednak staje się mistrzynią w przyrządzaniu pysznych posiłków. Chcąc zdobyć odpowiednie umiejętności i zdolności, musi ona zapoznać się z poszczególnymi etapami wymagającego procesu szykowania konkretnych potraw. Korzystając z jasno wyłożonych zasad sterowana, poznaje tajniki gotowania oraz zasady wykonywania poszczególnych czynności poprzez odpowiednie operowanie stylusem na panelu dotykowym. Mieszanie, siekanie czy smażenie nie jednej osobie na początku zabawy przysparza nie lada problemów.

Poza trybem quasi-fabularnym deweloperzy zaoferowali też zestaw mini-gier. Co więcej, do dyspozycji użytkownika oddano opcję pozwalającą na zaprojektowanie i wyposażenie kuchni według własnego uznania. Należy przez to rozumieć nie tylko wybranie przedmiotów niezbędnych podczas gotowania, ale także umeblowanie całego pomieszczenia.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Happy Cooking

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.