Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Cooking Mama 3: Shop & Chop (NDS)
OkładkaCooking Mama 3: Shop & Chop (NDS)

Cooking Mama 3: Shop & Chop NDS

Trzecia odsłona cieszącej się niebywałą popularności serii Cooking Mama. Po raz kolejny będziemy mieli okazję wcielić się w skórę osoby przyrządzającej szereg wyszukanych potraw.

Zręcznościowe | o gotowaniu | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cooking Mama 3: Shop & Chop Premiera NDS

20października2009

producent: Taito wydawca: 505 Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cooking Mama 3: Shop & Chop

Cooking Mama

Cake Mania 3

Happy Bakery

W Cooking Mama 3 znajdziemy zarówno stare, lubiane i dobrze znane dania, jak i kilka zupełnie nowych potraw. Autorzy zaserwowali graczom 80 mocno różniących się od siebie przepisów. Od sałatki warzywnej, przez kultową pizzę, a na smażonej rybie kończąc. Wachlarz dostępnych potraw rośnie wraz z postępami w kuchennej karierze.

Istotą rozgrywki pozostają mini gry. W trzeciej części znajdziemy ich ponad 200, w tym zarówno te wykorzystujące ekran dotykowy (ubijanie mięsa, siekanie składników, przelewanie wody, czy ugniatanie ciasta), jak i mikrofon (dmuchanie na gotujące się potrawy).

Żadne z oferowanych w grze zadań nie jest zbyt skomplikowane i nawet młodsi kucharze nie powinni mieć problemów z ich ukończeniem. Jednak Cooking Mama 3 oferuje również bardziej wymagające tryby zabawy. W szeregu wyzwań poziom trudności znacząco rośnie, a gracz musi zmagać się z mocno ograniczonym czasem przeznaczonym na ukończenie danej mini-gry.

Nowością są dwa zupełnie unikalne tryby rozgrywki. W pierwszym z nich, gracz będzie miał okazję wybrać dwa dania, a jego mentor – Cooking Mama zaproponuje przepis łączący w sobie obie potrawy. Drugim jest natomiast robienie zakupów, w którym po raz pierwszy dane nam będzie opuścić małe kuchenne królestwo i wybrać się do sklepu. Zadanie utrudnią nam nie tylko mylące plakietki produktów, ale i przebiegli sprzedawcy próbujący wcisnąć nam zalegające na półkach produkty.

Oprawa audiowizualna nie uległa rewolucyjnym zmianom. Wpadający w ucho podkład dźwiękowy umila kuchenne boje, a cukierkowa grafika po raz kolejny bezproblemowo trafi w gusta graczy młodszych, oraz przedstawicielek płci pięknej.

Podobnie jak w poprzedniej części – tu również znajdziemy swego rodzaju nagrody, przyznawane nam za ukończenie danego zadania. Część z nich umożliwi zmianę wystroju naszej kuchni. Tym sposobem możemy nabyć zegar na ścianę w nowym kolorze, a nawet zmienić tapetę w pomieszczeniu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cooking Mama 3: Shop & Chop

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.