Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Asteroids & Asteroids Deluxe (X360)

Asteroids & Asteroids Deluxe X360

Reedycja dwóch wersji klasycznej gry zręcznościowej. Wcielamy się w postać pilota niewielkiego statku kosmicznego, niszcząc pojawiające się na planszy meteoryty.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

28listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zestaw składający się z dwóch wersji wyjątkowo popularnej zręcznościowki. Asteroids pierwotnie przygotowano wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier. Wkrótce jednak produkt ten doczekał się swoich odpowiedników na popularnych konsolach oraz komputerach osobistych. Opisywany zestaw wydany został na potrzeby klientów usługi Xbox Live Arcade. Oznacza to, iż jedyną platformą docelową jest konsola Xbox 360. Za opracowanie omawianej reedycji odpowiedzialne jest natomiast studio developerskie Stainless Games. Firma ta na konsolę Microsoftu przygotowała też odświeżone wersje takich hitów jak Tempest, Centipede, czy Missile Command.

W zależności od własnych preferencji, możemy zdecydować się na jedną z dwóch różnych odmian tytułowej gry. Edycja Deluxe od swojego poprzednikaodróżnia się dodaniem kilku nowych elementów, między innymi specjalnych tarcz, chroniących kadłub statku przed poważniejszymi uszkodzeniami. Niezależnie od wybranej przez siebie wersji, zasady rozgrywki pozostają w zgodzie z oryginałem. Wcielamy się więc w postać pilota niewielkiego statku kosmicznego, zajmując się niszczeniem pojawiających się na ekranie meteorytów.

Lista godnych odnotowania usprawnień obejmuje przede wszystkim dodanie zupełnie nowego trybu zabawy o nazwie Throttle Monkey. Podstawowa zmiana dotyczy tu zwiększenia tempa rozgrywki, co naturalnie w istotny sposób wpływa na podwyższenie poziomu trudności zabawy. Czasu na wykonanie odpowiednich manewrów jest bowiem niewiele. Ponadto zadbano o opcje zdobycia dwunastu achievementów, a także dodania swoich wyników do ogólnoświatowym rankingu najlepszych graczy.

Oprawa audiowizualna obu edycji Asteroids dopasowana została do współczesnych standardów. Obserwujemy więc szczegółowo animowany statek kosmiczny. Likwidowaniu kolejnych obiektów towarzyszą zaś efektowe eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player

Gry podobne do Asteroids & Asteroids Deluxe

Klasyfikacja PEGI Asteroids & Asteroids Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Asteroids & Asteroids Deluxe

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Asteroids i Asteroids Deluxe już jutro w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość27 listopada 2007

Asteroids i Asteroids Deluxe to tytuły dwóch gier, które już jutro pojawią się w ofercie Xbox LIVE Arcade – usługi dostępnej dla użytkowników konsol Xbox 360. Za powstanie nowych wersji hitów sprzed lat odpowiada studio Stainless Games.