Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360
Okładka Asteroids & Asteroids Deluxe (X360)
OkładkaAsteroids & Asteroids Deluxe (X360)

Asteroids & Asteroids Deluxe X360

Reedycja dwóch wersji klasycznej gry zręcznościowej. Wcielamy się w postać pilota niewielkiego statku kosmicznego, niszcząc pojawiające się na planszy meteoryty.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Asteroids & Asteroids Deluxe Premiera X360

28listopada2007

producent: Stainless Games wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Asteroids & Asteroids Deluxe

Warlords

Orbitron: Revolution

Warlords (2012)

Zestaw składający się z dwóch wersji wyjątkowo popularnej zręcznościowki. Asteroids pierwotnie przygotowano wyłącznie z myślą o bywalcach salonów gier. Wkrótce jednak produkt ten doczekał się swoich odpowiedników na popularnych konsolach oraz komputerach osobistych. Opisywany zestaw wydany został na potrzeby klientów usługi Xbox Live Arcade. Oznacza to, iż jedyną platformą docelową jest konsola Xbox 360. Za opracowanie omawianej reedycji odpowiedzialne jest natomiast studio developerskie Stainless Games. Firma ta na konsolę Microsoftu przygotowała też odświeżone wersje takich hitów jak Tempest, Centipede, czy Missile Command.

W zależności od własnych preferencji, możemy zdecydować się na jedną z dwóch różnych odmian tytułowej gry. Edycja Deluxe od swojego poprzednikaodróżnia się dodaniem kilku nowych elementów, między innymi specjalnych tarcz, chroniących kadłub statku przed poważniejszymi uszkodzeniami. Niezależnie od wybranej przez siebie wersji, zasady rozgrywki pozostają w zgodzie z oryginałem. Wcielamy się więc w postać pilota niewielkiego statku kosmicznego, zajmując się niszczeniem pojawiających się na ekranie meteorytów.

Lista godnych odnotowania usprawnień obejmuje przede wszystkim dodanie zupełnie nowego trybu zabawy o nazwie Throttle Monkey. Podstawowa zmiana dotyczy tu zwiększenia tempa rozgrywki, co naturalnie w istotny sposób wpływa na podwyższenie poziomu trudności zabawy. Czasu na wykonanie odpowiednich manewrów jest bowiem niewiele. Ponadto zadbano o opcje zdobycia dwunastu achievementów, a także dodania swoich wyników do ogólnoświatowym rankingu najlepszych graczy.

Oprawa audiowizualna obu edycji Asteroids dopasowana została do współczesnych standardów. Obserwujemy więc szczegółowo animowany statek kosmiczny. Likwidowaniu kolejnych obiektów towarzyszą zaś efektowe eksplozje.

Ostatnia modyfikacja 11 grudnia 2007

Tryb gry: single player

Klasyfikacja PEGI Asteroids & Asteroids Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Asteroids & Asteroids Deluxe Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live