Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3
Okładka Katamari Forever (PS3)

Katamari Forever PS3

Nowa odsłona niezwykła serii łączącej w sobie elementy gry logicznej i zręcznościowej. Podobnie jak w poprzednich odsłonach kontrolujemy magiczną kulę (tytułowe Katamari), do której przyklejają się wszystkie mniejsze/lżejsze od niej przedmioty.

Zręcznościowe | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka Katamari Forever (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

23lipca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tribute w swych podstawowych założeniach nie różni się od poprzednich inkarnacji serii – głównym zadaniem gracza wciąż jest pchanie przed siebie niezwykłej kulki. Ten genialny w swej prostocie pomysł to wizja Keity Takahashiego z Namco, którego powszechnie uważa się za jednego z wirtuozów branży gier.

Toczona przez nas kulka to właśnie tytułowe Katamari – magiczny obiekt do którego przyklejają się wszystkie mniejsze/lżejsze od niego przedmioty. Wcielając się w Księcia Kosmosu dostajemy zlecenia od Króla Kosmosu, żądającego od nas ulepiania Katamari o jakimś obwodzie (każda misja wymaga innego). W tym momencie wkraczamy na planszę gdzie jesteśmy tylko my, licznik czasu i całkowicie bezbronny... świat. Tylko od sprawności manualnych gracza i jego oceny sytuacji zależy to jak wysoki wynik osiągnie, a te mimo iż na początku są liczone w centymetrach, to pod koniec przygody potrafią osiągnąć kilometrową skalę!

Graficznie jest bardzo prosto, bez wodotrysków (za to autorzy zaimplementowali parę filtrów graficznych zupełnie odmieniających KDT) tu chodzi o to by było czytelnie. I gra jest czytelna: bez problemu rozpoznajemy to, który przedmiot uda nam się przykleić do swej kulki, a z którym trzeba jeszcze poczekać. Warto nadmienić też, że jest to pierwsza cześć serii wyświetlana w pełnym HD, czyli 1080p. Muzyka to inna bajka, na tym polu Katamari Damancy Tribute się wybija. Kompozycje są cukierkowe, oryginalne, pełne słodkich melodii i śpiewów, po paru chwilach wpadają w ucho tworząc niepowtarzalny klimat.

Autorzy nie ograniczyli się do zaoferowania tylko jednego trybu, polegającego na kulaniu jak największego Katamari – ponadto dostaniemy też wiele zróżnicowanych misji, w których np. zapełnimy kwiatami wielkie pustkowie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Katamari Forever

Wymagania wiekowe Katamari Forever

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Back to the Future, Katamari, Peter Molyneux) 29/03/11

wiadomość29 marca 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o tegorocznej edycji Tokyo Game Show, nowym odcinku Back to the Future, a także przyszłości marki Katamari. Zapraszamy do lektury.