Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2011, 13:55

autor: Jiker

Wieści ze świata (Back to the Future, Katamari, Peter Molyneux) 29/03/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o tegorocznej edycji Tokyo Game Show, nowym odcinku Back to the Future, a także przyszłości marki Katamari. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o tegorocznej edycji Tokyo Game Show, nowym odcinku Back to the Future, a także przyszłości marki Katamari. Zapraszamy do lektury.

Tokyo Game Show 2011

Targi Tokyo Game Show 2011 powinny odbyć się bez komplikacji, twierdzą organizatorzy imprezy. Ich zdaniem marcowe trzęsienie ziemi i wywołane przez nie tsunami nie powinno wpłynąć na drastyczne zmiany planów. Niemniej jednak, w sytuacji ekstremalnej dopuszcza się możliwość zmniejszenia rozmiaru targów (zarówno pod względem ekspozycji, jak i dopuszczalnej liczby widzów). Przypominamy, że według ubiegłorocznych zapowiedzi TGS 2011 odbędzie się w dniach 15-18 września.

Back to the Future

Studio Telltale Games udostępniło trzeci epizod gry przygodowej Back to the Future (PC/Mac). W odcinku zatytułowanym Citizen Brown Marty McFly powraca do 1986 roku, aczkolwiek świat, który ujrzał różni się znacznie od tego sprzed podróży do przeszłości. Rządy nad ludzkością sprawuje w nim niejaki „First Citizen Brown”, który wygląda jak dziwaczna przeróbka Doca. Jakby tego było mało, dziewczyna Marty’ego, Jennifer, jest obecnie szaloną, buntowniczą punkówą. W niedalekiej przyszłości Citizen Brown udostępniony zostanie także w wersji na PlayStation 3 i iPada.

Wieści ze świata (Back to the Future, Katamari, Peter Molyneux) 29/03/11 - ilustracja #1

Katamari

Serwis Siliconera dotarł do wniosków firmy Namco Bandai o rejestrację dwóch nowych znaków towarowych odnoszących się do marki Katamari (ostatnia jej odsłona została wydana na PlayStation 3 w 2009 roku). Dotyczą one produktów o nazwach Katamari Amore oraz Katamari Amore: Rolling Whopper. Warto odnotować, że nawet w sytuacji potwierdzenia domysłów, nad grami nie będzie pracować Keita Takahashi, ojciec marki Katamari. Od 2005 roku, czyli momentu wydania We Love Katamari na PlayStation 2, nad rozwojem serii pracują jego byli współpracownicy. On sam opuścił Namco Bandai w ubiegłym roku (po wydaniu Noby Noby Boy na PS3 i urządzenia z iOS).

Peter Molyneux

Peter Molyneux – znany projektant takich gier, jak Fable, Black & White oraz Populous – wyraził chęć wzięcia udziału w pracach nad wznowieniem marki Syndicate, którą swego czasu stworzył wraz z ekipą studia Bullfrog. Aktualnie prawa do niej posiada firma Electronic Arts. Niewykluczone, że już jakiś czas temu zleciła ona wyprodukowanie remake’u szwedzkiemu studiu Starbreeze AB. Niedawno nawiązało ono współpracę z Epic Games, na mocy której uzyskało możliwość wykorzystania w swoich nowych grach silnik Unreal Engine 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Metal Assault

Post Apocalyptic Mayhem

TNT Racers

Dungeons & Dragons: Daggerdale

Hoard

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mortal Kombat - Tag Team Fight

MLB 11 The Show

Tiger Woods PGA TOUR 12: The Masters

Shift 2: Unleashed

Star Wars: The Old Republic - rozwój Jedi

Tribes: Ascend

Gramy w Dungeons & Dragons: Daggerdale Gramy!

Gramy w Top Spin 4 Gramy!

Władca Pierścieni: Wojna na Północy - Council

Portal 2 - Bot Trust

Shattered Origins: Guardians of Unity

Mass Effect 2: The Arrival

gry