Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPWiiX360PS3
Okładka TNT Racers (PSP)
OkładkaTNT Racers (PSP)

TNT Racers

TNT Racers to wyprodukowana przez deweloperów z firmy Keen Games gra wyścigowa adresowana głównie do młodszych odbiorców. Gracze mają okazję wziąć udział w zwariowanych rajdach niewielkich samochodzików.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

TNT Racers Premiera

anulowana

Wii

9lut2011

X360

14lut2011

PSP

16lut2011

PS3

Gry podobne do TNT Racers

ModNation Racers

Ridge Racer

GripShift

TNT Racers to zabawna, zręcznościowa gra wyścigowa, dedykowana młodszym graczom. Została opracowana przez niemieckie studio Keen Games, mające w dorobku m.in. strategiczne Anno 1701: Dawn of Discovery na Nintendo DS, a także konwersję przygodówki Secret Files: Tunguska na Wii. Produkcja jest dostępna za sprawą dystrybucji cyfrowej.

TNT Racers, wzorem klasyka gatunku, czyli Mario Kart, pozwala graczom na wzięcie udziału w szeregu turniejów toczonych na 18 zwariowanych, zróżnicowanych tematycznie trasach. W rywalizacji z przeciwnikami pomocna okazuje się znajomość układu zakrętów, a także umiejętne korzystanie z przyspieszenia. Istotne są również różnego rodzaju power-upy, czyli broń ofensywna i defensywna (m.in. Confetti Mines, Candy Cannons, Space Rockets). Dzięki nim gracz jest w stanie nie tylko uziemić przeciwnika, ale i obronić się przed jego atakami.

W walce o jak najwyższe pozycje pomaga również opcja Shadow Racing. Mianowicie, gracz wypchnięty z trasy, powraca na nią automatycznie jako nietykalny zawodnik, otrzymując kilka sekund na zemszczenie się na oponencie, który doprowadził do wypadku. Sama rozgrywka podzielona została na klasyczną Karierę, tryb Wyzwań (podzielony 45 misji rozgrywanych w trzech różnych klasach prędkości), standardowy Wyścig z Czasem oraz opcja wieloosobowa. Ta ostatnia pozwala rywalizować maksymalnie czterem graczom jednocześnie (lokalnie oraz online).

Za wygrywane wyścigi oraz kręcenie jak najlepszych rezultatów na poszczególnych torach, gracz jest nieustannie. Wśród prezentów znajdują się nowe pojazdy, odwrócone wersje tras, a także różnego rodzaju osiągnięcia, wpływające na wzrost reputacji. Oprawa graficzna utrzymana została w stylu kreskówkowym, podkreślającym familijny charakter TNT Racers.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI TNT Racers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

TNT Racers Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
PS3
Wii
PSP