Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360PS3WiiPSP
Okładka TNT Racers (X360)

TNT Racers

TNT Racers to wyprodukowana przez deweloperów z firmy Keen Games gra wyścigowa adresowana głównie do młodszych odbiorców. Gracze mają okazję wziąć udział w zwariowanych rajdach niewielkich samochodzików.

Wyścigi

Okładka TNT Racers (X360)

data premiery gry:

anulowana

Wii

9lut2011

X360

14lut2011

PSP

16lut2011

PS3

TNT Racers to zabawna, zręcznościowa gra wyścigowa, dedykowana młodszym graczom. Została opracowana przez niemieckie studio Keen Games, mające w dorobku m.in. strategiczne Anno 1701: Dawn of Discovery na Nintendo DS, a także konwersję przygodówki Secret Files: Tunguska na Wii. Produkcja jest dostępna za sprawą dystrybucji cyfrowej.

TNT Racers, wzorem klasyka gatunku, czyli Mario Kart, pozwala graczom na wzięcie udziału w szeregu turniejów toczonych na 18 zwariowanych, zróżnicowanych tematycznie trasach. W rywalizacji z przeciwnikami pomocna okazuje się znajomość układu zakrętów, a także umiejętne korzystanie z przyspieszenia. Istotne są również różnego rodzaju power-upy, czyli broń ofensywna i defensywna (m.in. Confetti Mines, Candy Cannons, Space Rockets). Dzięki nim gracz jest w stanie nie tylko uziemić przeciwnika, ale i obronić się przed jego atakami.

W walce o jak najwyższe pozycje pomaga również opcja Shadow Racing. Mianowicie, gracz wypchnięty z trasy, powraca na nią automatycznie jako nietykalny zawodnik, otrzymując kilka sekund na zemszczenie się na oponencie, który doprowadził do wypadku. Sama rozgrywka podzielona została na klasyczną Karierę, tryb Wyzwań (podzielony 45 misji rozgrywanych w trzech różnych klasach prędkości), standardowy Wyścig z Czasem oraz opcja wieloosobowa. Ta ostatnia pozwala rywalizować maksymalnie czterem graczom jednocześnie (lokalnie oraz online).

Za wygrywane wyścigi oraz kręcenie jak najlepszych rezultatów na poszczególnych torach, gracz jest nieustannie. Wśród prezentów znajdują się nowe pojazdy, odwrócone wersje tras, a także różnego rodzaju osiągnięcia, wpływające na wzrost reputacji. Oprawa graficzna utrzymana została w stylu kreskówkowym, podkreślającym familijny charakter TNT Racers.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI TNT Racers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe TNT Racers

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

Nintendo Wii

Nintendo Wii

Wykorzystuje: WiiWare

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: PlayStation Network

Wieści ze świata (Stacking, Plants vs Zombies, The Legend Of Zelda) 9/02/11

wiadomość9 lutego 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Plants vs Zombies na PS3, planach Namco Bandai, kończeniu prac nad The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, a także nowościach w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3
Wii
PSP