Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2011, 12:57

Wieści ze świata (Stacking, Plants vs Zombies, The Legend Of Zelda) 9/02/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Plants vs Zombies na PS3, planach Namco Bandai, kończeniu prac nad The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, a także nowościach w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Plants vs Zombies na PS3, planach Namco Bandai, kończeniu prac nad The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D, a także nowościach w Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

Plants vs Zombies

Jeszcze dzisiaj do oferty europejskiego PlayStation Network trafi jedna z najpopularniejszych gier typu tower defense o tytule Plants vs Zombies. Produkcja firmy PopCap Games będzie kosztować około 13 euro. Plants vs Zombies na PS3 zaoferuje oprawę w rozdzielczości 1080p, 50 poziomów z oryginalnej wersji gry, dwa trybu multiplayer (kooperację i rywalizację), a także 21 mini-gier.

Hudson Entertainment

Z informacji ujawnionych przez Morgana Hero wynika, że swoją działalność kończy właśnie Hudson Entertainment – amerykański oddział firmy Hudson Soft (znanej z takich marek, jak Bomberman lub Bonk). Decyzja w tej sprawie jest następstwem niedawnego przejęcia japońskiego przedsiębiorstwa przez Konami. Właśnie ta firma przejmie wszelkie działania wydawnicze i marketingowe związane z grami Hudson Soft na rynku amerykańskim.

Namco Bandai

Firma Namco Bandai, która zapowiedziała w tym roku m.in. nową odsłonę serii Ridge Racer, cRPG Dark Souls, a także ujawniła nowe fakty na temat Ace Combat Assault Horizon, ma w zanadrzu jeszcze co najmniej kilka ciekawych zapowiedzi. Dotyczą one nie tylko kontynuacji ugruntowanych serii, ale również zupełnie nowych marek. Szczegóły na ich temat będą ujawniane systematycznie na kolejnych wielkich imprezach poświęconych branży gier (m.in. Game Developers Conference, targi E3 itd.).

The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time 3D

Reggie Fils-Aime, prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, zdradził w rozmowie z GameTrailers TV, że proces produkcji The Legend Of Zelda: Ocarina Of Time 3D na Nintendo 3DS został już prawie ukończony. Nie oznacza to jednak, że gra już wkrótce zadebiutuje na rynku w pełnej, grywalnej formie. „Nowa Zelda zostanie wydana w terminie, który uznamy za sensowny”, powiedział Fils-Aime. W podobnej sytuacji znajduje się kolejna, świetnie zapowiadająca się produkcja na tę platformę, mianowicie Kid Icarus: Uprising.

THQ

Firma THQ zdecydowała się na sprzedanie swojego oddziału działającego na rynku mobilnym szwedzkiej grupie 24MAS. Nie oznacza to jednak, że jeden z większych wydawców gier zamierza porzucić ten segment branży gier. W umowie zawarto bowiem zapis o ścisłej współpracy obu firm. Produkty marki THQ zapewne w dalszym ciągu będą zatem trafiać na różnego rodzaju smartfony.

Stacking/TNT Racers

Dziś w ofercie Xbox Live Arcade zadebiutują dwie produkcje – Stacking, autorstwa studia Double Fine i Tima Schafera (Brutal Legend, Psychonauts), a także TNT Racers, zaprojektowane przez Keen Games (twórców Anno 1701: Dawn of Discovery na Nintendo DS, a także konwersji Secret Files: Tunguska na Wii). Pierwsza z nich oferowana będzie za równowartość 1200 punktów MS, z kolei zakup drugiej pociągnie za sobą wydatek rzędu 800 punktów Microsoftu. Stacking zadebiutuje dziś także w ofercie PlayStation Network.

inFamous 2

W ofercie amerykańskiego Amazonu pojawiła się – i niemal natychmiast zniknęła – edycja kolekcjonerska gry akcji inFamous 2. Redaktorzy serwisu Examiner byli jednak czujni, dzięki czemu udało im się spisać zawartość tzw. Hero Edition. W jej skład wchodzi podobno 8,5-calowa figurka Cole’a McGratha, plecak wzorowany na tym należącym do bohatera inFamous, dodatkowa zawartość DLC (broń, umiejętności), pierwsza część komiksu inFamous ze stajni DC Comics, a także ścieżka dźwiękowa.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Naval War Arctic Circle

Ratchet & Clank: All 4 One

Dragon Age II

Might & Magic: Heroes VI

Bulletstorm

Dungeon Siege III

Dynasty Warriors 7

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Cities in Motion

Dissidia 012: Duodecim Final Fantasy

Explodemon!

Inversion

Test Drive Unlimited 2 - off-road

Test Drive Unlimited 2 - Bugatti

Magicka - najśmieszniejsza gra fantasy Gramy!

gry