Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSPX360
Okładka Unbound Saga (PSP)

Unbound Saga

Klasycznie zaprojektowana chodzona bijatyka, w której grafika została przedstawiona w komiksowym stylu. Rzesze przeciwników do pokonania są na bieżąco dorysowywane przez główny czarny charakter.

Akcji

Okładka Unbound Saga (PSP)

data premiery gry:

16lip2009

PSP

1gru2010

X360

Unbound Saga to chodzona bijatyka, w której twórcy, studio Vogster, umożliwili nam przejęcie kontroli nad jednym z dwóch bohaterów. Do wyboru mamy mięśniaka o imieniu Rick Ajax oraz zadziorną kobitę znaną pod pseudonimem Lori Machete.

Główny wątek fabularny kręci się właśnie wokół dwóch wymienionych postaci. Rick oraz Lori mają już dość nieustannej walki z przeciwnościami losu stawianymi przed nim przez tajemniczego Twórcę i decydują się wypowiedzenie mu prawdziwej wojny. Torują więc drogę przez kolejne komiksowe światy i walczą z przeciwnikami rysowanymi przez swego głównego wroga, by wreszcie zmierzyć się z nim w nierównej walce. Są wśród nich zarówno zwykli kryminaliści, jak i dziwaczne kreatury oraz wielcy i potężni bossowie. Nad jakością fabuły oraz przedstawionego świata czuwał Cliff Richards, kultowy twórca komiksów, autor takich serii, jak Buffy the Vampire Slayer, Wonder Woman oraz The New Thunderbolts.

Zarówno Rick, jak i Lori mogą zdobyć w trakcie rozgrywki 35 elementów wyposażenia i kombinacji ciosów, wpływających automatycznie na zwiększenie ich możliwości bojowych. Gracze mogą ponadto wziąć udział w dynamicznych walkach 1-na-1 na przygotowanej do tego specjalnej arenie.

Na koniec warto również wspomnieć o oprawie graficznej Unbound Saga, przywodzącej na myśl karty amerykańskich komiksów. Nie przeszkadza w tym nawet fakt, że została ona wykonana w pełnym trój wymiarze. W grze zastosowanie znalazł ponadto system rag-doll, dzięki któremu pojedynki sprawiają wrażenie szalenie efektownych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Unbound Saga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Unbound Saga

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Komiksowy bunt w Unbound Saga na PSP
Komiksowy bunt w Unbound Saga na PSP

wiadomość9 lutego 2009

Kilkanaście lat temu na konsolę Sega Genesis (MegaDrive) wydana została produkcja o tytule Comix Zone. W niezwykły sposób przedstawiała ona życie bohatera dosłownie wciągniętego na karty komiksu. W nieco podobnej konwencji utrzymana zostanie zapowiedziana właśnie produkcja o tytule Unbound Saga, powstająca na przenośne PSP.

PSP
X360