Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka 300: March to Glory (PSP)
Okładka300: March to Glory (PSP)

300: March to Glory PSP

300: March to Glory to gra akcji, nawiązująca to serii komiksowej Franka Millera oraz filmu, wyreżyserowanego przez Zacka Snydera. Wcielamy się w postać króla Leonidasa, który musi odeprzeć wrogą armię.

Akcji | TPP | starożytność | komiksy | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

300: March to Glory Premiera PSP

27lutego2007

pudełko PL

13kwietnia2007

producent: Collision Studios wydawca: Warner Bros. Interactive Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

300: March to Glory to gra akcji, nawiązująca to serii komiksowej Franka Millera oraz filmu, wyreżyserowanego przez Zacka Snydera. Fabuła przenosi nas w czasy starożytne, a konkretnie do roku 480 przed naszą erą, w okres jednej z wojen grecko–perskich. Wcielamy się w postać króla Leonidasa, który musi odeprzeć wrogą armię. Dowodząc zaledwie trzystoma żołnierzami, stajemy naprzeciw wojsk perskiego monarchy Kserksesa w wąwozie pod Termopilami.

Do dyspozycji mamy podstawowe narzędzia walki greckiego żołnierza: tarczę, włócznię i miecz. Broń możemy zmieniać w dowolnym momencie - warto jednak robić to, biorąc poprawkę na rodzaj przeciwnika i taktykę przez niego przyjętą. Włócznia ma większą siłę rażenia i zasięg, dlatego też lepiej sprawdza się przeciwko silnie opancerzonym wojownikom, dysponującym długą bronią i nie dążącym do walki na bliskim dystansie. Z kolei miecza warto używać w walce w zwarciu, z przeciwnikiem, odzianym w lżejszą zbroję. Serie ciosów, które zadajemy, układają się w combosy, przynoszące różnorodne efekty np. podrzucają wroga w górę, odrzucają go daleko w tył lub, jeśli mamy szczęście, ucinają mu głowę.

Udział w bitwie możemy brać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to samodzielne przemierzanie pola walki i włączanie się do starcia w dowolnym miejscu, przeciwko wybranym rywalom. Drugi sposób jest nowością w grach akcji, przez co prezentuje się interesująco. Otóż możemy walczyć jako członek falangi – specjalnej formacji bojowej, będącej czymś w rodzaju najeżonej bronią, ludzkiej ściany. Wygląda to mniej więcej tak: wojownicy stają w szeregu, trzymanymi tarczami ochraniają towarzyszy stojących obok, a włóczniami zadają ciosy. Podstawowym zadaniem jest niedopuszczenie do rozerwania szeregu, jeśli to się udaje, falanga jest w stanie zatrzymać o wiele liczniejszego wroga. Ciekawostką jest również Licznik Furii. Kiedy jego wskaźnik dojdzie do maksimum przechodzimy w tryb Oka Boga. Wtedy osiągamy stan, w którym wszystko widzimy w zwolnionym tempie, a jednocześnie leczymy się z ran.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 290 głosów czytelników.

300: March to Glory cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI 300: March to Glory

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

300: March to Glory Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB