Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PSPWiiX360NDS
Okładka Avatar: The Game (PC)
OkładkaAvatar: The Game (PC)

Avatar: Gra komputerowa

Avatar: The Game

Gra akcji, oparta na motywach filmu Avatar, za której stworzeniem stoi firma Ubisoft.

Akcji | TPP | science fiction | filmy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Avatar: Gra komputerowa Premiera

1gru2009

PC X360 PS3 NDS Wii

8gru2009

PSP

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft wydawca PL: Ubisoft GmbH Strona oficjalna

Gry podobne do Avatar: Gra komputerowa

Far Cry

Crysis: Warhead

Haze

Avatar: The Game to gra akcji oparta na motywach z filmu Avatar, przedstawiciela gatunku science fiction. Jest to tytuł, w którym wszystkie wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Reżyserem obrazu i zarazem osobą biorącą udział w procesie twórczym gry jest James Cameron.

Fabuła opowiedziana w grze jest prequlem w stosunku do tej zaprezentowanej w filmowym obrazie, zatem zapoznając się z jednym dziełem nie poznajemy najważniejszych zwrotów akcji z historii drugiego. Akcja osadzona jest w XXII wieku, na księżycu o nazwie Pandora. Miejsce to cechuje się bujną roślinnością, przywodzącą na myśl ziemskie lasy amazońskie. Głównym bohaterem gry jest żołnierz o imieniu Ryder. Na Pandorze toczy się wojna między korporacją RDA, stworzoną przez ludzi, a kosmiczną rasą Na’vi. Wspomniana korporacja pragnie podbić księżyc i rozpocząć eksploatację znajdujących się tam wartościowych minerałów. Ekspansja RDA oznacza represje wobec rasy Na’vi, która jest gotowa stanąć do walki o swoją wolność. Gracz w trakcie zabawy może opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu. Różnice między tymi frakcjami oznaczają możliwość przejścia głównego wątku fabularnego na dwa różne sposoby.

W zależności od wybranej frakcji, bohater uzyskuje dostęp do różnych rodzajów uzbrojenia, wyposażenia i ulepszeń. Ryder może więc posługiwać się 14 rodzajami broni, które mogą zostać ulepszone pod względem siły ognia. Co więcej, w trakcie zabawy można zdobywać różne umiejętności – po 9 na każdą stronę konfliktu. Rozległe lokacje stwarzają natomiast możliwość wykorzystywania środków transportu – pojazdów RDA i zwierząt Na’vi.

Szczególnie dużą wagę twórcy przyłożyli do trójwymiarowej oprawy graficznej. Zajmuje się nią osobne studio o nazwie Hybride. Co więcej, część modeli postaci i potworów przygotowana została przez studio WETA, którego głównym zadaniem było przygotowanie filmu Avatar. Bohaterowie gry przemawiają natomiast głosami prawdziwych, znanych aktorów, takich jak Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi i Stephen Lang.

Ostatnia modyfikacja 6 lutego 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 2614 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,5 / 10 na podstawie 582 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Avatar: Gra komputerowa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Avatar: Gra komputerowa Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PC
X360
PS3
Wii
NDS
PSP