Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDSWii
Okładka SimAnimals (NDS)

SimAnimals

Sim Animals

Kolejna gra z popularnego cyklu symulatorów życia, do którego należy m.in. słynna seria The Sims. Tym razem tematem przewodnim zabawy jest egzystencja dzikich zwierząt.

Symulacje | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka SimAnimals (NDS)

data premiery gry:

21sty2009

Wii NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimAnimals to gra z gatunku symulatorów, za produkcją której stoi studio EA Sims, oddział koncernu Electronic Arts czuwający nad rozwojem marki The Sims. Opisywany tytuł został stworzony z myślą o konsolach firmy Nintendo, a przedstawiona w nim fabuła traktuje o życiu dzikich zwierząt.

W związku z powyższym w grze napotykamy blisko 60 gatunków leśnej fauny, którą można podzielić na stworzenia przyjaźnie nastawione do człowieka oraz istoty złośliwe, chętne do płatania figli. Spośród tych pierwszych warto wyróżnić jelenie, wiewiórki, zające, jeże czy sowy. Na drugi obóz składa się natomiast taka menażeria, jak lisy, szopy pracze, borsuki, wrony i niedźwiedzie.

Z racji tego, że gdy zwierzęta pozostawione są na wolności, obowiązuje wśród nich prawo silniejszego, gracz musi samodzielnie wprowadzić równowagę do wirtualnego świata i przez cały czas znajdować się w centrum wydarzeń. Fabuła towarzysząca prowadzonym działaniom skłania użytkownika do częstej interakcji z przedstawicielami fauny. Zwierzęta można głaskać i troszczyć się o nie.

Gra pozwala przy tym nie tylko na ingerencję w życie dzikich stworzeń, ale także podnoszenie czy przenoszenie elementów flory. SimAnimals posiada ponadto nasyconą kolorami, dwuwymiarową oprawę graficzną, mającą przyciągnąć do produktu szczególnie najmłodszych odbiorców.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3,6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do SimAnimals

Klasyfikacja PEGI SimAnimals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Premiery gier w Polsce (26 stycznia - 1 lutego)
Premiery gier w Polsce (26 stycznia - 1 lutego)

wiadomość2 lutego 2009

W ostatnim tygodniu stycznia polscy dystrybutorzy gier podreperowali nieco smutne, zimowe statystyki i wypuścili na nasz rynek dziesięć premierowych tytułów.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (21 listopada 2008)

wiadomość21 listopada 2008

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: śmierć Google Lively, cena nowego Street Fightera, dodatki do Bioshock, europejska premiera The Last Remnant, debiut dodatku do Europa Universalis: Rome, Lips z nowymi utworami. Życzymy miłej lektury.

Co pokaże Electronic Arts na tegorocznych Games Convention

wiadomość9 sierpnia 2008

Games Convention, największe i najważniejsze targi elektronicznej rozrywki w Europie, zbliżają się wielkimi krokami. Gorączka z nimi związana zaczyna się powoli udzielać wystawcom, którzy ujawniają listy gier przygotowanych do pokazaniu w Lipsku.

E3 2008: Electronic Arts zapowiada kolejnego sima
E3 2008: Electronic Arts zapowiada kolejnego sima

wiadomość15 lipca 2008

Firma Electronic Arts poinformowała wczoraj o produkcji nowego sima - SimAnimals, przeznaczonego na konsole Nintendo Wii i DS. Już po tytule widać, że tym razem w grze naszymi podopiecznymi staną się zwierzęta oraz ich naturalne środowisko, czyli las. Za pomocą animowanej dłoni będziemy mogli dowolnie przemieszczać wszystkie jego elementy takie jak drzewa, kwiaty, czy nawet mieszkańców.

Wii
NDS