Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2008, 12:18

autor: Dorota "vampire" Drużko

E3 2008: Electronic Arts zapowiada kolejnego sima

Firma Electronic Arts poinformowała wczoraj o produkcji nowego sima - SimAnimals, przeznaczonego na konsole Nintendo Wii i DS. Już po tytule widać, że tym razem w grze naszymi podopiecznymi staną się zwierzęta oraz ich naturalne środowisko, czyli las. Za pomocą animowanej dłoni będziemy mogli dowolnie przemieszczać wszystkie jego elementy takie jak drzewa, kwiaty, czy nawet mieszkańców.

Firma Electronic Arts poinformowała wczoraj o produkcji nowego sima - SimAnimals, przeznaczonego na konsole Nintendo Wii i DS. Już po tytule widać, że tym razem w grze naszymi podopiecznymi staną się zwierzęta oraz ich naturalne środowisko, czyli las. Za pomocą animowanej dłoni będziemy mogli dowolnie przemieszczać wszystkie jego elementy takie jak drzewa, kwiaty, czy nawet mieszkańców. Tych zresztą ma być ponad sześćdziesiąt gatunków różniących się między sobą charakterem i podejściem do innych czworonogów. Tak więc pojawią się zarówno te nastawione całkowicie pokojowo jak na przykład wiewiórki, króliki, sowy, jak i lubiące sprawiać kłopoty lisy, szopy i niedźwiedzie. Oczywiście nad poczynaniami tych drugich będziemy musieli jakoś zapanować, tak aby w miarę możliwości uszczęśliwić wszystkich leśnych mieszkańców.

E3 2008: Electronic Arts zapowiada kolejnego sima - ilustracja #1

W czasie gry pojawią się też na różnego rodzaju zadania, których wykonanie z pewnością się opłaci, gdyż dzięki temu odblokujemy kolejne fragmenty lasu i sprowadzimy do niego nowe zwierzaki, niektóre z nich wyposażone w specjalne umiejętności. Jak nietrudno się domyśleć wystąpią pewne różnice pomiędzy wersjami na poszczególne konsole. Posiadacze Wii do kontrolowania wirtualnej dłoni wykorzystają Wii Remote'a i będą mogli bawić się z maksymalnie trójką innych graczy w trybie kooperacji. Użytkownicy handhelda niestety zostaną pozbawieni trybu multiplayer, a system sterowania przystosowany zostanie przystosowane do stylusa. Światowa premiera obydwu edycji SimAnimals, przewidziana została na styczeń 2009 roku.

E3 2008: Electronic Arts zapowiada kolejnego sima - ilustracja #2