Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Metroid Prime: Federation Force (3DS)
OkładkaMetroid Prime: Federation Force (3DS)

Metroid Prime: Federation Force 3DS

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier, znanego głównie z konsol firmy Nintendo. Podobnie jak wcześniejsze produkcje opatrzone dopiskiem Prime, stworzony przez studio Next Level Games Metroid Prime: Federation Force jest osadzoną w realiach science fiction strzelaniną FPP.

Akcji | FPP | science fiction | kooperacja | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime: Federation Force Premiera 3DS

19sierpnia2016

Nintendo eShop

2września2016

producent: Next Level Games wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metroid Prime: Federation Force

Moon Chronicles

Metroid Prime: Blast Ball

Moon Chronicles

Metroid Prime: Federation Force na 3DS to kolejna odsłona słynnej serii Metroid od firmy Nintendo. Produkcja jest strzelanką FPP, a za jej powstanie odpowiada studio Next Level Games, znane m.in. z Captain America: Super Soldier.

Fabuła

Tytuł nie zawiera żadnej głębszej linii fabularnej, gdyż opowiada tylko o konflikcie Galactic Federation ze Space Pirates. Gracze wcielają się w żołnierza Federation Force, który wraz z towarzyszami broni walczy z kosmicznymi piratami, używając w tym celu specjalnych mechów.

Mechanika

Metroid Prime: Federation Force na 3DS przeznaczone jest przede wszystkim do zabawy w ramach multiplayera dla maksymalnie sześciu osób. Podstawowy tryb kampanii pozwala jednak na rozgrywkę czterech graczy, którzy łączą siły, wykonując wspólnie kolejne zadania. W ogólnych założeniach produkcja jest zręcznościową strzelanką, ale deweloperzy zatroszczyli się o nieco taktycznej głębi i przed każdym zadaniem możemy wyposażyć mecha w odpowiednie bronie i modyfikacje, dzięki czemu w trakcie misji będziemy np. leczyć towarzyszy albo dysponować zwiększoną siłą ognia. Wiążą się z tym jednak pewne ograniczenia, gdyż dodatkowy sprzęt obciąża mecha, co odbija się na jego zwinności. W związku z tym trzeba wybierać rzeczy najbardziej istotne oraz współpracować na polu walki z pozostałymi członkami drużyny.

Tryby gry

Tryb kampanii stanowi podstawę zabawy, ale nie jest to jedyna forma rozgrywki. Ciekawą opcją jest Blast Ball, czyli coś w stylu futurystycznej piłki nożnej, przeznaczonej do zmagań dwóch trzyosobowych drużyn. Tryb ten został udostępniony za darmo w eShopie jeszcze przed premierą Metroid Prime: Federation Force.

Kwestie techniczne

Metroid Prime: Federation Force to przyzwoicie wyglądająca, trójwymiarowa produkcja, która wyciska z 3DS sporo mocy. Tytuł współpracuje z wszystkimi modelami handhelda, ale najlepiej sprawdza się na New Nintendo 3DS, które posiada dodatkową, małą gałkę analogową. Gra wspiera również przystawkę Circle Pad Pro dla starszych wersji kieszonsolki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 8.6 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Metroid Prime: Federation Force cena w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime: Federation Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.