Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DS
Okładka Moon Chronicles (3DS)
OkładkaMoon Chronicles (3DS)

Moon Chronicles 3DS

Moon Chronicles to pierwszoosobowa gra akcji (FPS) w realiach science-fiction. Została ona wydana w epizodach, a pierwsze cztery z nich (składające się na sezon 1) stanowią przeniesienie gry Moon z konsoli Nintendo DS na 3DS.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moon Chronicles Premiera 3DS

15maja2014

producent: Renegade Kid wydawca: Renegade Kid Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Moon Chronicles stanowi konwersję na handhelda 3DS gry Moon, która ukazała się w 2009 roku na urządzeniu Nintendo DS. Tak jak w przypadku pierwowzoru, mamy tu do czynienia z pierwszoosobową grą akcji (FPS) z fabułą osadzoną w realiach science-fiction. Co ciekawe, gra została podzielona na dwa sezony (każdy składa się z kilku kolejno wydawanych epizodów) i o ile pierwsza połowa gry stanowi powtórzenie opowieści z Moon, tak druga część – wydana mniej więcej rok po poprzedniej – opowiada zupełnie inną historię. Ponadto, Moon Chronicles to pierwszy reprezentant wspomnianego gatunku na omawianej platformie sprzętowej. Twórcy tytułu to Renegade Kid, którzy oprócz pierwowzoru, mają na koncie także Dementium: The Ward – udaną strzelankę w klimatach grozy.

Akcja Moon Chronicles toczy się nieodległej przyszłości roku 2058, kiedy to na ziemskim Księżycu istnieją już stacje badawcze, mające ułatwić przyszłą wyprawę na Marsa. Gracz wciela się w majora Kane’a – przywódcę brygady do zadań specjalnych wysłanego na ziemskiego satelitę ze specjalną misją. Sprawy komplikują się, kiedy odnaleziony zostaje właz do tajemniczej podziemnej placówki, towarzysze protagonisty znikają, a on sam zmuszony jest zinfiltrować tajemniczy kompleks.

Pod względem mechanizmów rozgrywki tytuł przypomina nieco prekursorów gatunku FPS-ów z lat 90. XX wieku – przemierzamy pogrążone w półmroku, ciasne korytarze, wypluwając tony ołowiu z jednej z kilku rodzajów broni. Naszymi przeciwnikami są roboty, które objęły kontrolę nad tajemniczą placówką. Niemniej, oprócz sekcji typowo strzelankowych, zawiera liczne elementy charakterystyczne dla gier przygodowych, związane z rozwiązywaniem różnego rodzaju łamigłówek. Co ciekawe, zdarzają się całe poziomy, na których gracz nie oddaje ani jednego strzału, wysilając zamiast tego szare komórki. Pierwszy sezon Moon Chronicles został podzielony na cztery epizody, a przejście każdego z nich zajmuje 2 do 4 godzin.

Rzecz jasna, największa nowość w stosunku do oryginalnego Moon leży po stronie warstwy technicznej, dostosowanej do możliwości konsolki 3DS. Oznacza to przede wszystkim znaczne ulepszenie oprawy graficznej, cechującej się wyższą rozdzielczością oraz wyższym poziomem szczegółowości modeli i tekstur. Co więcej, omawiany tytuł działa ze stałą szybkością 60 klatek na sekundę.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Moon Chronicles: 12+