Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2016, 09:31

The Banner Saga 2 zadebiutuje na PC 19 kwietnia

Deweloperzy ze Stoic Games poinformowali, że gra The Banner Saga 2 zadebiutuje na PC 19 kwietnia. Ciągle nie wiemy, kiedy produkcja trafi na inne platformy.

Jeśli przez zimę nie dostaliście wystarczającej dawki śniegu, w kwietniu będziecie mogli nadrobić te braki w mroźnym świecie The Banner Saga. - The Banner Saga 2 zadebiutuje na PC 19 kwietnia - wiadomość - 2016-03-24
Jeśli przez zimę nie dostaliście wystarczającej dawki śniegu, w kwietniu będziecie mogli nadrobić te braki w mroźnym świecie The Banner Saga.

W ogłoszeniu na Steamie przedstawiciele studia Stoic Games zapowiedzieli, że The Banner Saga 2 – wyczekiwana kontynuacja jednej z najciekawszych gier RPG 2014 roku – trafi na PC 19 kwietnia. Będzie ona kosztować 19,99 dolarów (około 75 złotych), jednak zamawiając produkcję przedpremierowo, zaoszczędzimy 10% tej kwoty.

The Banner Saga było jedną z milszych niespodzianek 2014 roku. Czy kontynuacja dotrzyma kroku poprzedniczce? - The Banner Saga 2 zadebiutuje na PC 19 kwietnia - wiadomość - 2016-03-24
The Banner Saga było jedną z milszych niespodzianek 2014 roku. Czy kontynuacja dotrzyma kroku poprzedniczce?
The Banner Saga 2 zadebiutuje na PC 19 kwietnia - ilustracja #3

Kwietniowa premiera na razie dotyczy wyłącznie wersji na PC. Stoic Games ma jednak w planach wydanie swojego dzieła na PlayStation 4 oraz Xboksa One, a także na platformy mobilne. Pod koniec ubiegłego roku jeden z deweloperów zapowiedział, że The Banner Saga 2 na konsolach pojawi się albo w tym samym czasie, albo z nieznacznym opóźnieniem w stosunku do komputerów.

19 kwietnia jest już chyba ostateczną datą premiery – przypomnijmy bowiem, że dzieło Stoic Games początkowo miało trafić do graczy jeszcze w ubiegłym roku. The Banner Saga 2 poprowadzi dalej historię z pierwszej części. Co ciekawe, duży wpływ na to, co zobaczymy w kontynuacji, mają mieć wybory z poprzedniczki: jeśli jakaś postać zginęła wskutek naszych decyzji, automatycznie nie uświadczymy jej w drugiej odsłonie. Deweloperzy skupiają się zresztą na rozwoju historii przy niemal każdej okazji, dodając możliwość prowadzenia dialogów podczas toczących się w systemie turowym walk. Ogólnie jednak obędzie się bez rewolucyjnych zmian, bo i chyba nie było na nie zapotrzebowania. Zapowiada się więc solidna gra RPG w pięknej, rysunkowej oprawie i interesującym świecie, inspirowanym mitologią nordycką. Czy to wystarczy, by powtórzyć sukces pierwszej części? Przekonamy się za niecały miesiąc.

  1. The Banner Saga 2 w serwisie Steam
  2. Recenzja gry The Banner Saga – RPG z Kickstartera w klimacie Skyrima