Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 listopada 2015, 19:09

The Banner Saga 2 – premiera przesunięta na pierwszy kwartał 2016 roku

Wydawca drugiej odsłony serii The Banner Saga potwierdził, że premiera produkcji, która początkowo planowana była na koniec tego roku, została przesunięta. Tytuł powinien zadebiutować w pierwszym kwartale 2016 roku.

Twórcy planują, że The Banner Saga będzie tworzyło trylogię

W rozmowie z redaktorem serwisu Eurogamer, przedstawiciel firmy Versus Evil, odpowiadającej za wydanie i dystrybucję gry The Banner Saga 2, potwierdził, że produkcja zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Spółka nie podała przy tym przybliżonej lub roboczej daty premiery, ani konkretnych przyczyn, które doprowadziły do jej przesunięciu. Przypomnijmy, że dzieło niezależnego studia Stoic Games miało wedle planów pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Tytuł trafić ma zarówno na komputery PC jak i konsole PlayStation 4 i Xbox One, a także urządzenia mobilne.

The Banner Saga 2 to bezpośrednia kontynuacja pierwszej części serii, która dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter ukazała się w 2014 roku, spotykając z ciepłym przyjęciem krytyków i graczy. Podobnie jak poprzednik, gra jest klasycznym taktycznym RPG-iem z turowym systemem walki oraz z unikalną historią, osadzoną w świecie inspirowanym skandynawskim folklorem. W trakcie rozgrywki przejmujemy dowództwo nad karawaną uchodźców ratujących się przed nieuchronnie nadchodzącym kataklizmem. Fabuła stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń z poprzedniej części. Co więcej, twórcy zapowiadają, że decyzje podjęte w pierwszym The Banner Saga będą miały wpływ na przebieg zabawy.

Warto również dodać, że pierwsza odsłona serii, która do tej pory ukazała się jedynie na PC oraz platformach mobilnych, została zapowiedziana jakiś czas temu na PlayStation 4 i PlayStation Vitę. Do tej pory nie dotarły do nas jednak żadne wieści o postępie prac nad tymi portami.

  1. Oficjalna strona studia Stoic Games