Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2014, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

The Banner Saga - premiera turowego RPG-a z wikingami w roli głównej

Dzisiaj o godzinie 19:00 na Steamie zadebiutuje The Banner Saga. Jest to turowa gra RPG z wikingami w roli głównej, stworzona dzięki udanej zbiórce pieniędzy na Kickstarterze. Odpowiedzialne za ten tytuł studio Stoic zostało założone przez współtwórców Star Wars: The Old Republic.

Dzisiaj ma miejsce premiera gry The Banner Saga – turowego RPG-a inspirowanego mitologią nordycką. O godzinie 19:00 tytuł stanie się oficjalnie dostępny w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam, gdzie będzie kosztować 22,99 euro (ok. 96 zł). Do tego czasu można go nabyć w przedsprzedaży z 20% zniżką za 18,39 euro (ok. 76 zł). Pre-ordery są nagradzane dostępem do dodatku DLC Insane Viking, zawierającego włócznika Tryggvi, specjalny naszyjnik zwiększający obrażenia i trzy utwory muzyczne skomponowane przez Austina Wintory’ego. W tej chwili gra jest dostępna wyłącznie na PC, choć twórcy nie wykluczają przeniesienia w przyszłości swojego projektu na konsole oraz urządzenia mobilne. Nie jest jednak znany choćby przybliżony termin premiery tych wersji.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu, w ramach promocji The Banner Saga, studio Stoic wypuściło The Banner Saga: Factions. Jest to sieciowa strategia oparta na darmowym modelu finansowym z opcjonalnymi mikropłatnościami. Znajdziemy w niej bardzo podobny system walki jak w The Banner Saga, jednak całość jest przeznaczona wyłącznie do rozgrywek w trybie multiplayer.

The Banner Saga to gra cRPG z turowym systemem walki autorstwa studia Stoic. Obejmujemy w niej kontrolę nad grupą wikingów uciekających przed apokalipsą wywołaną przez zatrzymanie ruchu słońca na niebie. Choć rozgrywka w głównej mierze opiera się na kolejnych walkach i zdobywaniu doświadczenia, to równocześnie toczy się interesująca historia, w której dużą rolę odgrywają wybory moralne kształtujące przebieg całej opowieści.

  1. The Banner Saga w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam
  2. Oficjalna strona internetowa gry The Banner Saga