Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Banner Saga: Factions (PC)
OkładkaThe Banner Saga: Factions (PC)

The Banner Saga: Factions PC

The Banner Saga: Factions to opracowana przez zespół Stoic multiplayerowa strategia korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Całość koncentruje się na turowych bitwach rozgrywanych pomiędzy wojownikami należącymi do klanów wikingów.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | elementy RPG | 2D | indie | MMO | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Banner Saga: Factions Premiera PC

26lutego2013

producent: Stoic wydawca: Stoic Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Banner Saga: Factions

King's Bounty: Legenda

XCOM: Enemy Unknown

Bonfire

The Banner Saga: Factions to nastawiona na rozgrywki sieciowe turowa strategia bitewna, będąca grą poboczną w stosunku do serii cRPG The Banner Saga. Jest to produkcja studia Stoic. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Pod względem fabularnym The Banner Saga: Factions stanowi prequel w stosunku do kampanii z The Banner Saga. Akcja toczy się przed rozpoczęciem apokalipsy, która zmusiła wikingów do porzucenia własnych domów i ucieczki. Dzięki temu otrzymujemy okazję obejrzenia pełnej życia metropolii nazwanej Strand i prześledzenia losów jej mieszkańców przed wielkim kataklizmem. Opowieść koncentruje się na konfliktach pomiędzy tytułowymi frakcjami.

Zabawę zaczynamy od zaprojektowania chorągwi naszego klanu, a następnie werbujemy pierwszych, wciąż jeszcze niedoświadczonych, wojowników wchodzących w skład armii. Następnie spośród nich tworzymy sześcioosobową drużynę, która weźmie udział w starciach z innymi graczami. Walka rozgrywana jest w systemie turowym. Każda postać opisana jest dwoma współczynnikami – siłą oraz wytrzymałością pancerza. Pierwsza z tych cech odpowiada za zadawane obrażenia i jednocześnie pełni rolę punktów życia. Tworzy to prosty, ale bardzo ciekawy system, w którym skuteczność ataków bohaterów słabnie wraz z przyjmowanymi przez nich ranami. Ponadto każda postać otrzymuje określoną liczbę punktów siły woli do wykorzystania w bitwie i za ich pomocą aktywowane są bonusy do ciosów i ruchów. Za sukcesy w walce postacie nagradzane są punktami doświadczenia, służącymi do ulepszania ich statystyk i umiejętności. Członkowie drużyny należą do kilku różnych klas i po pewnym czasie możliwe jest rozwinięcie ich do klas zaawansowanych. Istotną rolę odgrywa również kupowanie oraz ulepszanie ekwipunku i uzbrojenia.

Mocną stroną The Banner Saga: Factions jest śliczna kreskówkowa grafika. Autorzy inspirowali się twórczością Eyvinda Earle’a - amerykańskiego artysty odpowiedzialnego m.in. za opracowanie stylu graficznego disnejowskiego filmu Śpiąca Królewna. Dzięki temu deweloperzy mogli zaoferować styl pełen kolorów i lekko przerysowanych postaci, ale jednocześnie wszystko to zostało zaprezentowane w formie, która nie gryzie się z brutalnym klimatem wojny klanów.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe The Banner Saga: Factions: Odpowiednia dla każdego wieku.

The Banner Saga: Factions Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP SP2/Vista SP1