Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Banner Saga: Factions (PC)

The Banner Saga: Factions PC

The Banner Saga: Factions to opracowana przez zespół Stoic multiplayerowa strategia korzystająca z modelu darmowego z mikropłatnościami. Całość koncentruje się na turowych bitwach rozgrywanych pomiędzy wojownikami należącymi do klanów wikingów.

Strategiczne | fantasy | turowe | zagraj za darmo | elementy RPG | 2D | multiplayer | indie | MMO | Xbox Game Pass

PC Windows
Okładka The Banner Saga: Factions (PC)

producent: Stoic

wydawca: Stoic

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26lutego2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Banner Saga: Factions to nastawiona na rozgrywki sieciowe turowa strategia bitewna, będąca grą poboczną w stosunku do serii cRPG The Banner Saga. Jest to produkcja studia Stoic. Całość oparto na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Pod względem fabularnym The Banner Saga: Factions stanowi prequel w stosunku do kampanii z The Banner Saga. Akcja toczy się przed rozpoczęciem apokalipsy, która zmusiła wikingów do porzucenia własnych domów i ucieczki. Dzięki temu otrzymujemy okazję obejrzenia pełnej życia metropolii nazwanej Strand i prześledzenia losów jej mieszkańców przed wielkim kataklizmem. Opowieść koncentruje się na konfliktach pomiędzy tytułowymi frakcjami.

Zabawę zaczynamy od zaprojektowania chorągwi naszego klanu, a następnie werbujemy pierwszych, wciąż jeszcze niedoświadczonych, wojowników wchodzących w skład armii. Następnie spośród nich tworzymy sześcioosobową drużynę, która weźmie udział w starciach z innymi graczami. Walka rozgrywana jest w systemie turowym. Każda postać opisana jest dwoma współczynnikami – siłą oraz wytrzymałością pancerza. Pierwsza z tych cech odpowiada za zadawane obrażenia i jednocześnie pełni rolę punktów życia. Tworzy to prosty, ale bardzo ciekawy system, w którym skuteczność ataków bohaterów słabnie wraz z przyjmowanymi przez nich ranami. Ponadto każda postać otrzymuje określoną liczbę punktów siły woli do wykorzystania w bitwie i za ich pomocą aktywowane są bonusy do ciosów i ruchów. Za sukcesy w walce postacie nagradzane są punktami doświadczenia, służącymi do ulepszania ich statystyk i umiejętności. Członkowie drużyny należą do kilku różnych klas i po pewnym czasie możliwe jest rozwinięcie ich do klas zaawansowanych. Istotną rolę odgrywa również kupowanie oraz ulepszanie ekwipunku i uzbrojenia.

Mocną stroną The Banner Saga: Factions jest śliczna kreskówkowa grafika. Autorzy inspirowali się twórczością Eyvinda Earle’a - amerykańskiego artysty odpowiedzialnego m.in. za opracowanie stylu graficznego disnejowskiego filmu Śpiąca Królewna. Dzięki temu deweloperzy mogli zaoferować styl pełen kolorów i lekko przerysowanych postaci, ale jednocześnie wszystko to zostało zaprezentowane w formie, która nie gryzie się z brutalnym klimatem wojny klanów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do The Banner Saga: Factions

Wymagania wiekowe The Banner Saga: Factions

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Banner Saga: Factions

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP SP2/Vista SP1
Premiera turowej strategii Banner Saga: Factions
Premiera turowej strategii Banner Saga: Factions

wiadomość26 lutego 2013

Po długich miesiącach beta testów zadebiutowała pełna wersja turowej strategii Banner Saga: Factions. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i można ją pobrać z serwisu Steam.

 The Banner Saga: Factions - nowy filmik tłumaczy zasady rozgrywki
The Banner Saga: Factions - nowy filmik tłumaczy zasady rozgrywki

wiadomość20 listopada 2012

Studio Stoic opublikowało trwający ponad pięć minut filmik z The Banner Saga: Factions, czyli nastawionej na tryb multiplayer turowej strategii, która posłuży jako prequel w stosunku do gry cRPG The Banner Saga.

Data premiery darmowej gry Banner Saga Factions
Data premiery darmowej gry Banner Saga Factions

wiadomość16 września 2012

Poznaliśmy przybliżoną datę wydania gry free to play Banner Saga Factions. Produkcja stanowi swego rodzaju przedsmak The Banner Saga - pełnoprawnego, turowego RPG, którego deweloping został niedawno sfinansowany za pośrednictwem serwisu Kickstarter.