Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2013, 12:28

autor: Adrian Werner

Premiera turowej strategii Banner Saga: Factions

Po długich miesiącach beta testów zadebiutowała pełna wersja turowej strategii Banner Saga: Factions. Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i można ją pobrać z serwisu Steam.

Wojnę wikingów czas zacząć! - Premiera turowej strategii Banner Saga: Factions - wiadomość - 2013-02-26
Wojnę wikingów czas zacząć!

Studio Stoic wypuściło turową strategię Banner Saga: Factions. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i dostępna jest do pobrania na serwisie Steam.

  1. Banner Saga: Factions – na serwisie Steam
  2. Banner Saga: Factions – strona oficjalna gry

Banner Saga: Factions to samodzielna produkcja, która pod względem fabularnym jest prequelem w stosunku do nadchodzącej gry cRPG Banner Saga. Jej akcja toczy się przed wielkim kataklizmem i ukazuje walki pomiędzy klanami wikingów zamieszkujących potężną metropolię zlokalizowaną w pełnym magii świecie fantasy.

System walki oparty jest na turach. - Premiera turowej strategii Banner Saga: Factions - wiadomość - 2013-02-26
System walki oparty jest na turach.

Każdy gracz rozpoczyna zabawę od stworzenia własnego klanu i zwerbowania pierwszych wojowników. Następnie za ich pomocą toczymy bitwy z innymi ludźmi. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, w którym każda postać opisana jest za pomocą dwóch współczynników – siły oraz wytrzymałości pancerza. Pierwsza z tych cech odpowiada zarówno za zadawane obrażenia, jak i punkty życia. Tym samym, wraz z otrzymywanymi ranami ataki postaci stają się coraz słabsze.

Factions korzysta z tej samej mechaniki rozgrywki, na której oparte będzie Banner Saga. Dlatego zabawę wzbogacają również elementy RPG. Za zwycięstwa nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wydajemy na ulepszanie umiejętności postaci. Bohaterowie należą do jednej z kilku klas i po pewnym czasie możemy ich rozwinąć w klasy zaawansowane.

Gra posiada elementy RPG w postaci systemu rozwoju bohaterów. - Premiera turowej strategii Banner Saga: Factions - wiadomość - 2013-02-26
Gra posiada elementy RPG w postaci systemu rozwoju bohaterów.

Studio Stoic obiecuje, że obecna postać Banner Saga: Factions to dopiero początek. W planach jest regularne rozbudowywanie gry o nowe elementy i dodatkową zawartość. W przyszłości pojawi się m.in. więcej miast, tryb kooperacyjny oraz opcja budowania własnych grodów.

Przed pobraniem Banner Saga: Factions warto zapoznać się z wymaganiami sprzętowymi, które dzięki dwuwymiarowej naturze grafiki są bardzo niskie.

Wymagania sprzętowe

  1. Procesor: 1.6 GHz
  2. Pamięć RAM: 512 MB (1 GB rekomendowane)
  3. System operacyjny: Windows XP