Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2012, 12:54

autor: Adrian Werner

The Banner Saga: Factions - nowy filmik tłumaczy zasady rozgrywki

Studio Stoic opublikowało trwający ponad pięć minut filmik z The Banner Saga: Factions, czyli nastawionej na tryb multiplayer turowej strategii, która posłuży jako prequel w stosunku do gry cRPG The Banner Saga.

The Banner Saga: Factions opowie o wojnie klanów, która miała miejsce przed wydarzeniami z kampanii. -  The Banner Saga: Factions - nowy filmik tłumaczy zasady rozgrywki - wiadomość - 2012-11-20
The Banner Saga: Factions opowie o wojnie klanów, która miała miejsce przed wydarzeniami z kampanii.

The Banner Saga zapowiada się na jedną z najciekawszych produkcji cRPG przyszłego roku. Niestety, sporo jeszcze czasu upłynie nim przyjdzie nam w kampanii dla pojedynczego gracza poprowadzić grupę wikingów uciekających przez zagładą. Wcześniej zagramy za to w tryb wieloosobowy, który wypuszczony zostanie jako odrębna gra oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Tę nastawioną na sieciowe bitwy produkcję zatytułowano The Banner Saga: Factions i ukaże się ona pod koniec tego roku. Autorzy właśnie wypuścili trwający ponad pięć minut filmik, który pokazuje jak gra wyglądać będzie w akcji. W obu produkcjach wykorzystany zostanie ten sam system walki, więc poniższy filmik warto obejrzeć nawet jeśli nie jesteście zainteresowani rozgrywkami wieloosobowymi.

Pod względem fabularnym The Banner Saga: Factions stanowić będzie prequel w stosunku do kampanii z The Banner Saga. Dzięki temu otrzymamy okazję obejrzenia pełnej życia metropolii nazwanej Strand i prześledzenia losów jej mieszkańców przed wielkim kataklizmem. Rozgrywka skoncentruje się na konfliktach pomiędzy tytułowymi frakcjami.

Zabawę zaczniemy od zaprojektowania chorągwi naszego klanu, a następnie zwerbujemy pierwszych, wciąż jeszcze niedoświadczonych, wojowników wchodzących w skład armii. Następnie spośród nich utworzymy sześcioosobową drużynę, która weźmie udział w starciach z innymi graczami. Walka rozgrywana będzie w systemie turowym. Każda postać opisana zostanie dwoma współczynnikami – siłą oraz wytrzymałością pancerza. Pierwsza z tych cech odpowiada zarówno za zadawane obrażenia, jak i jest jednocześnie odpowiednikiem punktów życia. Tworzy to prosty, ale bardzo ciekawy system, w której skuteczność ataków bohaterów będzie słabła wraz z przyjmowanymi przez nich ranami. Ponadto każda postać otrzyma określoną liczbę punktów siły woli do wykorzystania w bitwie i za ich pomocą aktywowane będą bonusy do ciosów i ruchów.

Factions zaoferuje tę samą śliczną kreskówkową grafikę co The Banner Saga. -  The Banner Saga: Factions - nowy filmik tłumaczy zasady rozgrywki - wiadomość - 2012-11-20
Factions zaoferuje tę samą śliczną kreskówkową grafikę co The Banner Saga.

Za sukcesy w walce postacie nagradzane mają być punktami doświadczenia, które posłużą do ulepszania ich statystyk i umiejętności. Członkowie drużyny należeć będą do kilku różnych klas i po pewnym czasie możliwe ma być rozwinięcie ich do klas zaawansowanych.

The Banner Saga: Factions w przyszłości będzie rozwijane równolegle w stosunku do kolejnych odsłon The Banner Saga. W planach jest m.in. dodanie innych miast, umożliwienie frakcjom budowy własnych grodów oraz wprowadzenie trybu kooperacyjnego.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.