Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2016, 11:15

autor: Entelarmer

Wyciekł wygląd pada konsoli Nintendo NX?

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat Nintendo NX. Tym razem użytkownik Reddita zamieścił rzekome zdjęcia pada nowej konsoli - o tyle wiarygodne, że urządzenie przypomina szkice ujawnione we wniosku patentowym japońskiego giganta.

Japoński koncern Nintendo niezbyt chętnie dzieli się informacjami na temat swojej nowej platformy do gier, znanej pod kryptonimem NX. Wśród wielu plotek i rzekomych przecieków związanych z tym urządzeniem szczególną uwagę zwróciły doniesienia serwisu Destructoid, który poinformował o wniosku patentowym nowego kontrolera, prawdopodobnie powiązanego z NX-em. Przypominamy o tym nie bez powodu, bowiem w serwisie Reddit pojawiło się zdjęcie przedstawiające bardzo podobne urządzenie. Dostarczył je nowy użytkownik o pseudonimie IdrissDev2, ale nie zdradził żadnych szczegółów. Naciskany przez społeczność Reddita o dowody potwierdzające autentyczność opublikowanej fotografii, stwierdził, że być może uda mu się udostępnić film bądź kolejne zdjęcie następnego dnia, aczkolwiek niczego nie obiecał. Wiarygodność źródła ma potwierdzać serwis Dual Pixel.

Schemat dołączony do grudniowego wniosku patentowego... - Wyciekł wygląd pada konsoli Nintendo NX? - wiadomość - 2016-03-18
Schemat dołączony do grudniowego wniosku patentowego...

Jak zwykle przy tego typu przeciekach, wypada przyjąć tę informację ze sporą dozą sceptycyzmu. Według redaktora serwisu Destructoid zdjęcie raczej nie zostało poddane edycji w programie pokroju Photoshopa, aczkolwiek nie można tego stwierdzić z całą pewnością. Ogólny projekt pokrywa się z wcześniejszymi szkicami zawartymi we wspomnianym wcześniej patencie, choć nie można wykluczyć, że to jedynie wczesna wersja kontrolera, a Nintendo zrezygnuje z niektórych elementów czy nawet z całej koncepcji. Sam pad wywołuje mieszane uczucia, głównie za sprawą dotykowego ekranu na niemal całym froncie i tym samym braku niektórych fizycznych przycisków. Jak naprawdę wygląda nowa platforma Nintendo, dowiemy się najpewniej dopiero na tegorocznych targach E3, na których firma planuje oficjalną prezentację swojego urządzenia.

... i rzekomy przeciek rzeczywistego kontrolera Nintendo NX. - Wyciekł wygląd pada konsoli Nintendo NX? - wiadomość - 2016-03-18
... i rzekomy przeciek rzeczywistego kontrolera Nintendo NX.