Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 11:20

autor: Góral

Nintendo NX z grami w 900p i 60 klatkach na sekundę?

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę GfK, konsola Nintendo NX oferować będzie gry działające w 60 klatkach na sekundę w rozdzielczości 900p. Ponadto urządzenie ma pozwalać na transmitowanie rozgrywki, zaoferuje system osiągnięć i nie tylko.

Nintendo NX z grami w 900p i 60 klatkach na sekundę? - ilustracja #1

Pojawiły się kolejne informacje o nadchodzącej konsoli Nintendo NX. Co prawda firma Nintendo oficjalnie nie ujawniła jeszcze niczego, ale dzięki ankiecie przeprowadzonej przez międzynarodową firmę GfK, zajmującą się badaniem opinii publicznej, poznaliśmy kilka ciekawostek. W dokumencie zamieszczono przede wszystkim informacje o sprzęcie obsługującym grafikę w rozdzielczości 900p przy 60 klatkach na sekundę. Oprócz tego urządzenie ma mieć możliwość transmitowania materiałów wideo w 4K i 60 FPS-ach. Po raz kolejny wspomniano też o konsoli stacjonarnej występującej w towarzystwie handhelda NX. Wszystko to uzupełniają informacje o sieci Nintendo Network (odpowiednik PlayStation Network i Xbox Live), a także o systemie osiągnięć, który do tej pory nie był dostępny na platformach Nintendo.

Ankieta firmy GfK / Źródło: Liam Robertson.
Ankieta firmy GfK / Źródło: Liam Robertson.
Nintendo NX w skrócie (nieoficjalne informacje):
  • Nowa konsola firmy Nintendo, wyposażona w urządzenie stacjonarne i pada-handhelda
  • Sprzęt oferować ma rozmaite funkcje społecznościowe (osiągnięcia, możliwość transmitowania rozgrywki)
  • Gry mają działać w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości 900p

Oczywiście, to w dalszym ciągu plotki. Jak do tej pory, japoński koncern wyjawił jedynie, że pracuje nad nową konsolą, ale nie podzielił się żadnymi szczegółami na jej temat. Wcześniej jednak pojawiały się już rozmaite doniesienia - np. o kontrolerze-handheldzie dowiedzieliśmy się z wniosku patentowego, w którym zamieszczono także informacje o wykorzystaniu kart pamięci jako nośnika dla gier. Maszyna ma być ponoć wyposażona w wiodące podzespoły i ukaże się jesienią tego roku.

Prawdziwych konkretów możemy jednak wypatrywać w okolicach targów E3, które odbędą się w czerwcu. Zazwyczaj to na nich producenci konsol ogłaszają ważne rzeczy, więc niewykluczone, że Nintendo właśnie wtedy zdradzi wszystkie szczegóły. Czekamy.