Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2016, 10:28

Microsoft zapowiedział lutową konferencję poświęconą grom na Xboksa One i Windows 10

Firma Microsoft zapowiedziała na końcówkę lutego konferencję, podczas której omówione zostaną plany na przyszłość odnośnie gier na Xboksa One i Windows 10.

Konferencję tradycyjnie poprowadzi Phil Spencer. - Microsoft zapowiedział lutową konferencję poświęconą grom na Xboksa One i Windows 10 - wiadomość - 2016-01-21
Konferencję tradycyjnie poprowadzi Phil Spencer.

Firma Microsoft poinformowała, że 25 lutego tego roku zorganizuje konferencję prasową poświęconą grom, którą poprowadzi szef tego działu, czyli Phil Spencer. Przedmiotem imprezy będą zarówno tematy związane z konsolą Xbox One, jak i pecetowym systemem Windows 10. W zaproszeniach wysłanych do redakcji serwisów i magazynów branżowych znalazła się informacja, że korporacja chce omówić przede wszystkim wiosenną ofertę, więc zapewne możemy spodziewać się sporej ilości nowych materiałów video z nadchodzących gier, choć liczymy także na zapowiedzi nowych tytułów.

Graczom pecetowym radzimy nie robić sobie zbyt dużych nadziei, gdyż przez ostatnie lata Microsoft miał w zwyczaju dużo obiecywać fanom PC, ale podczas konferencji cała ta para szła głównie w gwizdek. Spodziewamy się więc, że impreza tradycyjnie skoncentruje się głównie na Xboksie One, a sekcja poświęcona komputerom ograniczy się do omawiania jakichś usług Windowsa 10 plus ewentualnie kilku konwersji z konsoli. Na zapowiedź np. Age of Empires IV raczej nie ma co liczyć.

Gwoli sprawiedliwości warto przypomnieć, że ostatnio firma coraz chętniej przenosi gry z Xboksa One na pecety i dzięki temu ich użytkownicy mogą wypatrywać w tym roku premier takich tytułów jak Halo Wars 2 , Fable Legends, ReCore, Sea of Thieves, Killer Instinct: Season 3 czy Gears of War: Ultimate Editon.

Na koniec dodajmy, że w marcu Microsoft zorganizuje konferencję Build 2016, nakierowaną na deweloperów tworzących aplikacje i gry korzystające z systemów oraz platform tej firmy. Zainteresowanie tą imprezą jest tak duże, że wszystkie bilety rozeszły się w ciągu raptem jednej minuty od uruchomienia sprzedaży. Podczas tego wydarzenia raczej na pewno nie zobaczymy żadnych nowych gier, ale za to zapewne otrzymamy ciekawe informacje związane m.in. z rozwojem bibliotek DirectX oraz innych technologii Microsoftu.

  1. Microsoft – oficjalna strona firmy