Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 5 listopada 2022, 09:40

autor: Adrian Werner

Powstaje fanowski remake Medal of Honor: Underground; zagraj w demo

Ukazało się demo Medal of Honor Reborn, czyli fanowskiego projektu odtwarzającego kampanię z konsolowego MoH: Underground na silniku Return to Castle Wolfenstein.

Źrodło fot. Electronic Arts
i

Wydana w 2000 roku na pierwsze PlayStation gra Medal of Honor: Underground nigdy nie doczekała się wersji pecetowej. Jeden z fanów marki postanowił to zmienić, tworząc własny remake tej klasyki, i właśnie wydał obszerne demo swojego dzieła.

Projekt zatytułowano Medal of Honor Reborn i ma on postać modyfikacji do Return to Castle Wolfenstein. Wersja demonstracyjna oferuje sześć misji, starannie odtwarzających te z MoH: Underground i jednocześnie wprowadzających spore ulepszenia do mechanizmów rozgrywki, wykorzystujące możliwości oferowane przez silnik RtCW.

  1. Medal of Honor Reborn – pobierz mod (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)
Powstaje fanowski remake Medal of Honor: Underground; zagraj w demo - ilustracja #1
Źródło: TheMrBenpulido.

Tak jak w pierwowzorze na pierwsze PlayStation, Medal of Honor Reborn pozwala na wcielenie się w Manon Batiste, będącą członkinią francuskiego ruchu oporu w trakcie II wojny światowej.

Niektórych z Was może zastanawiać, dlaczego twórca zdecydował się stworzyć modyfikację do Return to Castle Wolfenstein zamiast Medal of Honor: Allied Assault. Wynika to z tego, że narzędzia do RtCW są znacznie bardziej zaawansowane, a przez dwie dekady od premiery fani nauczyli się modyfikować praktycznie każdy element tej gry.

  1. Return to Castle Wolfenstein - recenzja gry
  2. Return to Castle Wolfenstein - poradnik do gry
  3. Medal of Honor Reborn - strona projektu w serwisie ModDB

Inne fanowskie remaki konsolowych gier z serii Medal of Honor

Warto na koniec wspomnieć, że Medal of Honor Reborn to nie pierwszy fanowski projekt tego typu, choć zdecydowanie najbardziej obszerny.

W ubiegłym roku ukazała się również wyśmienita modyfikacja Frontline Mod, która na silniku Call of Duty 2 odtwarza pierwszą misję z kampanii konsolowego Medal of Honor: Frontline.

Z kolei do Medal of Honor: Allied Assault ukazał się mod Medal of Honor PS1 Map Remake bazujący na misji otwierającej wątek fabularny w pierwszym Medal of Honor.

  1. Frontline Mod - pobierz modyfikację
  2. Medal of Honor PS1 Map Remake - pobierz modyfikację