Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2022, 08:39

autor: Adrian Werner

Diablo 4 ma wystarczyć na tysiące godzin gry

W wywiadzie deweloperzy pracujący nad grą Diablo 4 zdradzili, że projektowana jest ona tak, aby potrafiła przykuć uwagę graczy na tysiące godzin.

Źrodło fot. Activision Blizzard
i

Deweloperzy studia Blizzard Entertainment pracujący nad Diablo IV udzielili wywiadu serwisowi IGN. Rozmowa poświęcona była prowadzonym obecnie zamkniętym testom, ale znalazło się w niej kilka ciekawych informacji na temat samej gry.

  1. Diablo 4 projektowane jest tak, aby mogło zapewnić tysiące godzin dobrej zabawy.
  2. Aby to zrealizować, kluczowe stało się opracowanie odpowiedniego endgame’u.
  3. Kampania fabularna ma być oczywiście bardzo ważna, ale Blizzard chce uniknąć sytuacji, w której po jej przejściu na graczy nie czeka już nic ciekawego. Zamiast tego po ukończeniu głównej historii gracze mają otrzymać masę rzeczy to zrobienia w świecie gry.
  4. Koniec kampanii będzie więc momentem, w którym Diablo IV przeobrazi się w grę-usługę, która ma co chwila oferować nam nowe atrakcje.

Takie podejście jest naturalne, ale skuteczne zrealizowanie modelu gry-usługi nie jest łatwe, gdyż wymaga szybkiego prowadzenia prac. Sam Blizzard miał z tym problemy przy Diablo Immortal, którego tempo rozwoju, zwłaszcza początkowo, uznawane było za zbyt wolne przez wielu graczy, choć ostatnio sytuacja uległa poprawie. Przed twórcami Diablo IV stoi więc niełatwe zadanie i ciekawi nas, czy dadzą radę.

Pewne problemy już zresztą pojawiły się w zamkniętej becie. Części graczy, zwłaszcza tym preferującym samotną zabawę, mocno nie przypadły do gustu codzienne aktywności, gdyż czują, że takie rozwiązanie zmusza ich do grania każdego dnia.

Przypomnijmy, że start otwartej bety Diablo 4 planowany jest na początek przyszłego roku. Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Premiera również ma nastąpić w 2023 r.

  1. Oficjalna strona Diablo 4
  2. Oficjalna strona Blizzard Entertainment
E3 2021