Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Medal of Honor (1999) (PS1)

Medal of Honor (1999) PS1

Zrealizowana z filmowym rozmachem strzelanina FPP w realiach II wojny światowej, za której powstanie odpowiada współzałożone przez Stevena Spielberga studio DreamWorks Interactive.

Akcji | FPP | II wojna światowa | taktyczne | FPS | strzelanki

Sony PlayStation 1
Okładka Medal of Honor (1999) (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31października1999

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Medal of Honor to zrealizowana z filmowym rozmachem strzelanina FPP w realiach II wojny światowej, stworzona wyłącznie z myślą o konsoli PS1. Za powstanie gry odpowiada studio DreamWorks Interactive, założone w 1995 roku przez Stevena Spielberga, Davida Geffena oraz Jeffreya Katzenberga jako spółka joint venture firmy Microsoft oraz wytwórni DreamWorks Pictures.

Fabuła

Opowiedziana w grze historia stworzona została we współpracy ze słynnym reżyserem i producentem Stevenem Spielbergiem. W Medal of Honor wcielamy się w postać porucznika Jimmy’ego Pattersona – byłego pilota transportowca C-47, zwerbowanego do współpracy przez OSS (bezpośrednią poprzedniczkę dzisiejszego CIA). Akcja gry rozgrywa się w końcowym okresie II wojny światowej (połowa 1944 do połowy 1945 roku), a celem zabawy jest wykonywanie rozmaitych zadań, takich jak niszczenie pozycji wroga przy jednoczesnym eliminowaniu obsadzających je żołnierzy.

Mechanika

W porównaniu do większości współczesnych, dynamicznych strzelanin FPP, Medal of Honor stawia na nieco bardziej taktyczne podejście do rozgrywki. Choć podczas zabawy nie brakuje oczywiście okazji do otwartej wymiany ognia z przeciwnikami, często lepszym rozwiązaniem okazuje się stosowanie rozmaitych manewrów taktycznych oraz umiejętne wykorzystanie osłon terenowych. Niektóre ze stawianych przed nami zadań wymagają wręcz podejścia skradankowego i cichego przekradania się na pozycje wroga. W rozprawianiu się z żołnierzami przeciwnika pomocny okazuje się dość szeroki arsenał, w którym znalazły się historyczne i drobiazgowo odzworowane bronie z okresu II wojny – począwszy od pistoletów i karabinów (np. Colt 1911A, M1 Garand, M1903/A5 Springfield, M1A1 Thompson, Browning Automatic czy Winchester Model 12), aż po granaty, materiały wybuchowe czy wyrzutnie typu bazooka. Istnieje również możliwość wykorzystania niektórych broni nazistów (np. Walther P38 oraz MP40).

Tryby gry

Podstawowym trybem rozgrywki w Medal of Honor jest złożona z siedmiu rozbudowanych misji kampania fabularna dla jednego gracza, w trakcie której odwiedzamy różne uczestniczące w II wojnie światowej państwa, takie jak Francja, Niemcy czy Norwegia. Prócz tego, gra oferuje możliwość zabawy w trybie deathmatch na podzielonym ekranie, w którym gracze rywalizują ze sobą na kilku zróżnicowanych mapach.

Dodatkowe informacje

W pełni trójwymiarowa oprawa gry Medal of Honor na platformie PS1 wykorzystuje pełnię możliwości konsoli firmy Sony, dzięki czemu na ekranie oglądamy sugestywny, a jednocześnie przedstawiony z filmowym rozmachem obraz wojny. Mocną stroną tytułu jest doskonale pasująca do klimatu rozgrywki ścieżka dźwiękowa autorstwa Michaela Giacchino, kompozytora muzyki filmowej, który wcześniej współpracował już z firmami Disney Interactive oraz DreamWorks Interactive.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Gry podobne do Medal of Honor (1999)

Wymagania wiekowe Medal of Honor (1999)

16+