Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 10:40

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon

Okazuje się, że jeszcze w tym roku doczekamy się gier z serii Ghost Recon. Nie chodzi jednak o najbardziej oczekiwaną odsłonę Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier na najmocniejsze platformy, a o nowo zapowiedziane edycje na Wii oraz PSP.

Okazuje się, że jeszcze w tym roku doczekamy się gier z serii Ghost Recon. Nie chodzi jednak o najbardziej oczekiwaną odsłonę Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier na najmocniejsze platformy, a o nowo zapowiedziane edycje na Wii oraz PSP.

Firma Ubisoft udostępniła informację prasową powiadamiającą nas, że w listopadzie bieżącego roku w Stanach Zjednoczonych ukażą się dwie części wspomnianej wcześniej serii. Każda z nich ukaże się na inną z konsol i z podanej wiadomości wynika, że będą to dwie zupełnie różne produkcje.

Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon - ilustracja #1
Tom Clancy’s Ghost Recon Predator na PSP

Tom Clancy’s Ghost Recon Predator trafi na PSP w listopadzie tego roku. Na razie wprawdzie mowa jest tylko o premierze w Stanach Zjednoczonych, ale zapewne także Europa dostanie ją w tym samym miesiącu. Jako kilkuosobowy oddział tytułowych Ghostów przenosimy się do dżungli w Sri Lance, gdzie mamy 72 godziny na zabezpieczenie terenu, na który mają wkroczyć amerykańskie siły zbrojne.

Jak zwykle możemy liczyć na rozbudowane wątki polityczne, z których słyną gry sygnowane nazwiskiem Toma Clancy’ego. Weźmiemy udział w otwartym konflikcie z Pakistańczykami, którzy ostatecznie okażą tylko przynętą nieznanego wywiadu, któremu zależy na rozpoczęciu nowej wojny przez Stany Zjednoczone. Naszym zadaniem będzie więc wszystko „odkręcić” i jakoś zapobiec zupełnie niepotrzebnemu starciu z Pakistanem.

Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon - ilustracja #2
Tom Clancy’s Ghost Recon Predator na PSP

Poszczególne misje mają umożliwiać nam wybór między bezszelestnym eliminowaniem przeciwników, a frontalnym atakiem na oddziały wroga. Tradycyjnie w rekonesansie i walce pomoże nam nowoczesna technika – na zwiad wyślemy zatem latające drony, a także skorzystamy ze wsparcia powietrznego lub prototypowych broni. Z czasem będziemy też zdobywać punkty doświadczenia, które spożytkujemy na poprawienie umiejętności naszego oddziału.

Dużym atutem tej produkcji ma być tryb wieloosobowy, gdzie w kooperacji przemierzymy kolejne etapy nawet w trzy osoby. Współpraca z prawdziwym graczem pozwoli na wykonywanie bardziej rozbudowanych akcji mających na celu unicestwienie wroga. Zagramy w ten sposób korzystając z sieci ad-hoc, łącząc się z innymi posiadaczami PSP znajdującymi się w pobliżu.

Wersję na Wii nazwano po prostu Tom Clancy’s Ghost Recon i podobnie jak na PSP, premierę również przewidziano na listopad. Głównymi bohaterami są tutaj Hibbard oraz Booth – członkowie dwuosobowego oddziału Ghostów, którzy „utknęli” w Moskwie i są odseparowani od reszty drużyny. Przedzierając się przez zalane przeciwnikami miasto będą musieli dotrzeć do swojego celu używając do tego zaawansowanego uzbrojenia i swoich ponadprzeciętnych umiejętności.

Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon - ilustracja #3
Tom Clancy’s Ghost Recon na Wii

Łącznie przygotowano dla nas 12 misji – część z nich nastawiona jest na dużą ilość walki, ale pojawią się też zadania opierające się na dyskretnej infiltracji i taktycznym podejściu do sprawy. Nie będziemy jednak przez całą grę przebywać na ulicach Moskwy, przeniesiemy się bowiem między innymi także do małego miasteczka w Norwegii, możemy zatem liczyć na sporą różnorodność odwiedzanych lokacji.

Deweloper obiecuje na tyle elastyczne dostosowanie rozgrywki swojego dzieła, by trafiała ona zarówno do casualowych odbiorców, jak i doświadczonych graczy. Zapewne będzie się to sprowadzało do zaoferowania wielu różnych poziomów trudności. Miejmy tylko nadzieję, że całość nie zostanie zanadto spłycona.

Podobnie jak w wersji na PSP, także tutaj dużą rolę odegra tryb kooperacji. W tym przypadku do rozgrywki będą mogły zasiąść maksymalnie dwie osoby, by przechodzić kolejne misje przed jedną konsolą na podzielonym ekranie. Nasz towarzysz w dowolnej chwili „wskoczy” do rozgrywki lub wyjdzie z niej – w tym drugim przypadku zastąpi go postać sterowana przez Sztuczną Inteligencję. Uzyskiwane wspólnie wyniki będą trafiać do sieciowego rankingu.

Zapowiedziano dwie nowe gry z serii Ghost Recon - ilustracja #4
Tom Clancy’s Ghost Recon na Wii

Nie ma jeszcze stuprocentowej pewności, czy wymienione wyżej tytuły to po prostu zapowiedziane wcześniej Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier w wersjach na PSP i Wii. Być może mamy tutaj do czynienia z oddzielnymi produkcjami, a wtedy w przyszłym roku kolejna część serii ukazałaby się zgodnie z planem także na platformach Sony i Nintendo. Przypomnijmy, że Future Soldier na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz PC ma się ukazać w marcu 2011 roku.