Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 10:33

autor: Adrian Werner

Nadlatuje Microsoft Flight

Pisaliśmy już dzisiaj o odnowionym zaangażowaniu firmy Microsoft w tworzenie tytułów pecetowych. Pierwszą oznaką tego było Age of Empires Online, drugą jest natomiast powrót firmy do gatunku symulatorów lotu, którego owocem ma być ujawniony właśnie Microsoft Flight.

Pisaliśmy już dzisiaj o odnowionym zaangażowaniu firmy Microsoft w tworzenie tytułów pecetowych. Pierwszą oznaką tego było Age of Empires Online, drugą jest natomiast powrót firmy do gatunku symulatorów lotu, którego owocem ma być ujawniony właśnie Microsoft Flight.

 

Nadlatuje Microsoft Flight - ilustracja #1

 

W przeciwieństwie do Age of Empires Online nie podano zbyt wielu konkretów na temat Mictosoft Flight. Wiemy jedynie, że gra wydana zostanie wyłącznie na system operacyjny Windows i stanowić ma świeże spojrzenie na gatunek symulatorów lotniczych. W założeniach całość ma być równie przystępna dla starych wyjadaczy, jak i dla nowicjuszy. Celem, jaki postawili przed sobą twórcy jest oddanie emocji towarzyszących lataniu. Ambitny to plan, ale jeśli ktoś może go wykonać to właśnie Microsoft. Premiera nastąpić ma w przyszłym roku.

Otwarto już oficjalną stronę, na której na razie nie znajdziemy nic poza krótkim filmikiem i logo. Projekt tworzony jest przez wewnętrzny zespół deweloperski Microsoft złożony głównie z ludzi, którzy pracowali nad wcześniejszymi odsłonami serii. Zabawa będzie oczywiście w pełni zintegrowana z Games for Windows Live. Ciekawe natomiast, czy do gry nie wbudowany zostanie jakiś sklepik z DLC. Seria Flight Simulator słynie z niezwykłego bogactwa komercyjnych dodatków opracowywanych przez firmy niezwiązane z Microsoftem. Bez problemu można dokupić setki nowych samolotów czy lokacji, jak również nabyć rozszerzenia znacząco modyfikujące rozgrywkę. Przykładem tego ostatniego jest Air Hauler, który pozwala graczom na wcielenie się we właściciela lotniczej firmy kurierskiej. Microsoft nie ukrywa swojego zainteresowanie dystrybucją elektroniczną i umożliwienie fanom nabywania takich materiałów bezpośrednio z poziomu samej gry byłoby logicznym krokiem.

 

Nadlatuje Microsoft Flight - ilustracja #2

 

Przypomnijmy, że cykl Flight Simulator tworzony był dawniej przez będący własnością Microsoftu zespół Aces. Ku rozpaczy fanów studio zostało jednak na początku zeszłego roku zamknięte, a większość pracowników zwolniona. Okazuje się na szczęście, że spora grupa tych ludzi jest już teraz z powrotem w firmie i to właśnie oni pracują nad Microsoft Flight. Jednak nie wszyscy członkowie oryginalnego zespołu wrócili w szeregi giganta. Część z nich założyła własne studio, które nazwali Cascade Game Foundry. Nowy deweloper zajęty jest obecnie tworzeniem swojego pierwszego projektu. Będzie to naturalnie symulator lotu. Szykuje się więc ciekawy pojedynek dwóch podobnych gier tworzonych przez byłych członków tego samego zespołu.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej