Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight Simulator 98 (PC)

Microsoft Flight Simulator 98 PC

Realistyczny symulator lotu, najpopularniejszych samolotów świata, przy tworzeniu którego eksperci z firm Cessna i Learjet współpracowali z mistrzynią akrobacji lotniczych Patty Wagstaff.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Microsoft Flight Simulator 98 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29października1997

20listopada2000

pudełko PL

Microsoft Flight Simulator 98 to realistyczny symulator lotu, najpopularniejszych samolotów świata. Przy tworzeniu programu eksperci z firm Cessna i Learjet współpracowali z mistrzynią akrobacji lotniczych Patty Wagstaff. Gra jest swoistą bazą danych scenerii i lotnisk na skalę globalną, a każdy z dziesięciu występujących w grze portów lotniczych posiada swój rozkład lotów, co m.in. wymusza na graczu oczekiwanie w kolejce na pozwolenie na lądowanie. Sam zaś model lotu był testowany przez prawdziwych pilotów, a wnętrza maszyn są dokładnym odwzorowaniem paneli, które można znaleźć w prawdziwych samolotach.

Wśród dostępnych w grze pojazdów znajdziemy dwa samoloty pasażerskie, szybowiec, kilka samolotów śmigłowych i helikopter. FS98 daje dużą swobodę i umożliwia zwiedzanie swojego trójwymiarowego świata bez większych ograniczeń. Dzięki obsłudze technologii force feedback gracz może poczuć turbulencje z niespotykaną dotąd dbałością. Program nie ogranicza się jednak tylko do trybu dla pojedynczego gracza. Mamy bowiem możliwość latania z pilotami z całego świata w trybie multiplayer przez Internet lub ze znajomymi w sieci lokalnej (LAN).

Obecnie MS Flight Simulator z numerem 98 jest dość wiekową grą i w stosunku do najnowszych jej części jest już produkcją ubogą zarówno w szacie graficznej, jak i odwzorowaniu warunków lotu. Dzisiejszego gracza mogą żenować takie widoki jak kolorowe plamy na ziemi symbolizujące budynki czy wygląd samolotów. Niemniej jednak jej niewielka cena i niewielkie wymagania sprzętowe, przemawiają na korzyść Flight Simulator 98.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 107 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Microsoft Flight Simulator 98

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator 98

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 266MHz, 8MB RAM, akcelerator 3D

Nadlatuje Microsoft Flight
Nadlatuje Microsoft Flight

wiadomość17 sierpnia 2010

Pisaliśmy już dzisiaj o odnowionym zaangażowaniu firmy Microsoft w tworzenie tytułów pecetowych. Pierwszą oznaką tego było Age of Empires Online, drugą jest natomiast powrót firmy do gatunku symulatorów lotu, którego owocem ma być ujawniony właśnie Microsoft Flight.

Zapowiedziano Microsoft Flight Simulator X
Zapowiedziano Microsoft Flight Simulator X

wiadomość5 stycznia 2006

Początki serii komputerowych symulatorów cywilnych maszyn latających pt. Microsoft Flight Simulator sięgają pierwszej połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jednak od chwili premiery MS FS 2004: A Century of Flight w 2003 roku nie pojawiła się nowa odsłona niniejszego cyklu. Trwające teraz targi Consumer Electronic Show przyniosły nam nareszcie konkretne informacje nt. kolejnej części.