Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight Simulator 2000 (PC)
OkładkaMicrosoft Flight Simulator 2000 (PC)

Microsoft Flight Simulator 2000 PC

Jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie symulator lotu, z największą liczbą detali i największymi możliwościami konfigurowania parametrów lotu.

Symulacje | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Flight Simulator 2000 Premiera PC

13października1999

pudełko PL

19grudnia1999

Tradycja linii symulatorów lotu z firmy Microsoft pod wspólną nazwą Flight Simulator jest bardzo długa i bogata. Była to pierwsza gra wyprodukowana przez firmę z Redmond w czasach, gdy nie interesowała się ona jeszcze w ogóle grami komputerowymi. Przez siedemnaście lat Microsoft Flight Simulator definiował jakość i realizm, a teraz stworzył nową wersję symulatora lotu zaprojektowaną z myślą o pilotach i entuzjastach latania.

Flight Simulator 2000 kontynuuje chlubną tradycję, w której gracze mogą latać samemu lub w trybie multiplayer zarówno małymi awionetkami, jak i potężnymi jumbo jetami czy concorde. Nie jest to gra łatwa, gdyż realizm lotu jest odwzorowany aż do bólu, ale kto opanował tajniki FS 2000 może bez problemu starać się o licencję pilota.

Jest to aktualnie najbardziej zaawansowany technicznie symulator lotu, z największą liczbą detali i największymi możliwościami konfigurowania parametrów lotu. Prawdziwe dane co do wysokości terenu powodują że góry, pogoda, zmiany pór roku i znane budowle wyglądają jak prawdziwe. Kiedy jest słaba widoczność piloci polegają na instrumentach.

Możemy poćwiczyć procedury IFR, używając specjalnych paneli instrumentów, wykonanych w wysokiej rozdzielczości. Możliwość ściągania aktualnych prognoz pogodowych pozwala symulatorowi na generowanie chmur, wilgoci, burz i innych warunków pogodowych. Do gry można dokupić wiele dodatków, np. mapy całego niemal świata, produkowanych przez firmy trzecie.

  • Prawdziwe dane lotnicze z Jeppesena, razem z aktualnymi danymi na temat pogody z NavData oraz wykresami lotniczymi z programu JeppView.
  • 12 miast w wysokiej rozdzielczości.
  • Ponad 20 000 lotnisk oraz 50 miast z całego świata.
  • GPS, plan lotu i ruchoma mapa.

Wersja Professional Edition zawiera wszystkie elementy Flight Simulator 2000 oraz dodatkowo dwa dodatkowe samoloty - King Air 350 i Mooney Bravo, sześć dodatkowych miast w wysokiej rozdzielczości - Boston, Seattle, Waszyngton, Berlin, Tokio i Rzym, dwie tablice przyrządów do ćwiczeń IFR, edytor dynamiki lotu, nowy edytor panelu instrumentów, poszerzoną instrukcję oraz przykładowe kursy latania Cessną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 3 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 184 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Microsoft Flight Simulator 2000: Odpowiednia dla każdego wieku.

Microsoft Flight Simulator 2000 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 233MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D + wykorzystuje joystick