Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight Simulator 2000 (PC)

Microsoft Flight Simulator 2000 PC

Jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie symulator lotu, z największą liczbą detali i największymi możliwościami konfigurowania parametrów lotu.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Microsoft Flight Simulator 2000 (PC)

data premiery gry w wersji PC:

13października1999

19grudnia1999

pudełko PL

Tradycja linii symulatorów lotu z firmy Microsoft pod wspólną nazwą Flight Simulator jest bardzo długa i bogata. Była to pierwsza gra wyprodukowana przez firmę z Redmond w czasach, gdy nie interesowała się ona jeszcze w ogóle grami komputerowymi. Przez siedemnaście lat Microsoft Flight Simulator definiował jakość i realizm, a teraz stworzył nową wersję symulatora lotu zaprojektowaną z myślą o pilotach i entuzjastach latania.

Flight Simulator 2000 kontynuuje chlubną tradycję, w której gracze mogą latać samemu lub w trybie multiplayer zarówno małymi awionetkami, jak i potężnymi jumbo jetami czy concorde. Nie jest to gra łatwa, gdyż realizm lotu jest odwzorowany aż do bólu, ale kto opanował tajniki FS 2000 może bez problemu starać się o licencję pilota.

Jest to aktualnie najbardziej zaawansowany technicznie symulator lotu, z największą liczbą detali i największymi możliwościami konfigurowania parametrów lotu. Prawdziwe dane co do wysokości terenu powodują że góry, pogoda, zmiany pór roku i znane budowle wyglądają jak prawdziwe. Kiedy jest słaba widoczność piloci polegają na instrumentach.

Możemy poćwiczyć procedury IFR, używając specjalnych paneli instrumentów, wykonanych w wysokiej rozdzielczości. Możliwość ściągania aktualnych prognoz pogodowych pozwala symulatorowi na generowanie chmur, wilgoci, burz i innych warunków pogodowych. Do gry można dokupić wiele dodatków, np. mapy całego niemal świata, produkowanych przez firmy trzecie.

  • Prawdziwe dane lotnicze z Jeppesena, razem z aktualnymi danymi na temat pogody z NavData oraz wykresami lotniczymi z programu JeppView.
  • 12 miast w wysokiej rozdzielczości.
  • Ponad 20 000 lotnisk oraz 50 miast z całego świata.
  • GPS, plan lotu i ruchoma mapa.

Wersja Professional Edition zawiera wszystkie elementy Flight Simulator 2000 oraz dodatkowo dwa dodatkowe samoloty - King Air 350 i Mooney Bravo, sześć dodatkowych miast w wysokiej rozdzielczości - Boston, Seattle, Waszyngton, Berlin, Tokio i Rzym, dwie tablice przyrządów do ćwiczeń IFR, edytor dynamiki lotu, nowy edytor panelu instrumentów, poszerzoną instrukcję oraz przykładowe kursy latania Cessną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 178 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Microsoft Flight Simulator 2000

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator 2000

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 233MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick

Nadlatuje Microsoft Flight
Nadlatuje Microsoft Flight

wiadomość17 sierpnia 2010

Pisaliśmy już dzisiaj o odnowionym zaangażowaniu firmy Microsoft w tworzenie tytułów pecetowych. Pierwszą oznaką tego było Age of Empires Online, drugą jest natomiast powrót firmy do gatunku symulatorów lotu, którego owocem ma być ujawniony właśnie Microsoft Flight.

Zapowiedziano Microsoft Flight Simulator X
Zapowiedziano Microsoft Flight Simulator X

wiadomość5 stycznia 2006

Początki serii komputerowych symulatorów cywilnych maszyn latających pt. Microsoft Flight Simulator sięgają pierwszej połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Jednak od chwili premiery MS FS 2004: A Century of Flight w 2003 roku nie pojawiła się nowa odsłona niniejszego cyklu. Trwające teraz targi Consumer Electronic Show przyniosły nam nareszcie konkretne informacje nt. kolejnej części.

Za sterami A-10...

wiadomość18 września 2001

Na rodzimych półkach sklepowych miłośnicy gier symulacyjnych na próżno mogą wypatrywać znakomitych dodatków do całej gamy symulatorów Microsoftu wydawanych np. przez Just Flight czy AlphaSim. W przypadku tego ostatniego sytuacja jest o tyle lepsza, że część produktów jest możliwa do kupienia i pobrania online. Jedną z ostatnich nowości zaprezentowanych przez tą firmę jest model samolotu szturmowego Republic A-10 Thunderbolt II do CFS 2/FS2000.

Zamach w NYC i Flight Simulator?

wiadomość13 września 2001

Po wydarzeniach jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dni w Nowym Jorku pojawiły się pewne głosy, jakoby zamachowcy mogli wykorzystać do nauki pilotażu grę spod znaku producenta Windows’ów, mianowicie Microsoft Flight Simulator 2000.

Co nowego z Alpha Simulations?

wiadomość10 lipca 2001

Niezawodny zespół z Alpha Simulations w kolejnym dodatku do CFS2 i FS2000 udostępnił nowy typ samolotu. Tym razem jest to Dassault Super Etendard, dzięki obecności którego (wraz z wydanym wcześniej przez Just Flight dodatkiem Harrier Jump Jet) można wreszcie wiernie odwzorować atmosferę powietrzno-morskich pojedynków z okresu Wojny Falklandzkiej z 1982 roku.