Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight Simulator X: Acceleration (PC)

Microsoft Flight Simulator X: Acceleration PC

Pierwszy dodatek do znanego symulatora lotu od firmy Microsoft. Microsoft Flight Simulator X: Acceleration dostosowuje oryginalną grę do działania pod kontrolą systemu Windows Vista.

To jest dodatek do gry Microsoft Flight Simulator X.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Microsoft Flight Simulator X: Acceleration (PC)

data premiery gry w wersji PC:

23października2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Flight Simulator X: Acceleration to pierwszy dodatek do znanego symulatora lotu, sygnowanego logiem koncernu Billa Gatesa. Za produkcję add-onu odpowiedzialny jest zespół Aces Studio, będący własnością giganta z Redmond.

Opisywany tytuł to produkt, którego głównym przeznaczeniem jest przystosowanie podstawowej wersji gry do współdziałania z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu, Vistą. Dzięki zabiegom deweloperów użytkownicy tegoż oprogramowania mogą korzystać z takich usług, jak Game Explorer czy Parental Controls. Pierwsza z nich przyczynia się do regularnego aktualizowania informacji o Acceleration, druga zaś pozwala starszym graczom na zablokowanie dostępu do tytułu ich dzieciom.

Inną zaletą współpracy projektu z Vistą jest wykorzystywanie przezeń dobrodziejstw dziesiątej wersji bibliotek DirectX, które w połączeniu z walorami nowoczesnych kart graficznych są w stanie zaoferować odbiorcom oprawę wizualną na miarę XXI wieku. Pomimo tego gracze posiadający nieco starszy sprzęt również mogą cieszyć się jego zawartością, gdyż dodatek do Flight Simulatora X działa bezproblemowo także pod systemem Windows XP. Rzecz jasna w takim przypadku próżno szukać nowinek, jakie oferuje DirectX 10.

Jeżeli chodzi o samo latanie, to dodatek zawiera niewiele premierowych elementów. Wśród nich należy wymienić niepublikowane dotąd misje, multiplayerową opcję lotniczych wyścigów czy też możliwość przetestowania garstki świeżych maszyn (m.in. słynnego myśliwca o nazwie P-51 Mustang). Programiści zatroszczyli się ponadto o wyeliminowanie uprzykrzających zabawę błędów oraz dopracowanie stabilności ich dzieła, dzięki czemu fani podniebnych wojaży mogą bez przeszkód oddawać się wielogodzinnej rozrywce w wirtualnym świecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Microsoft Flight Simulator X: Acceleration

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Microsoft Flight Simulator X: Acceleration

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (Geforce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Nadlatuje Microsoft Flight
Nadlatuje Microsoft Flight

wiadomość17 sierpnia 2010

Pisaliśmy już dzisiaj o odnowionym zaangażowaniu firmy Microsoft w tworzenie tytułów pecetowych. Pierwszą oznaką tego było Age of Empires Online, drugą jest natomiast powrót firmy do gatunku symulatorów lotu, którego owocem ma być ujawniony właśnie Microsoft Flight.

Marka Microsoft Flight Simulator jednak bezpieczna

wiadomość24 stycznia 2009

Wczorajsza wiadomość jakoby Microsoft podjął decyzję o zamknięciu swojego wewnętrznego studia Aces Game, znalazła niestety swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Na szczęście otrzymaliśmy też zapewnienie, że marka Flight Simulator, z którą wiązany był zespół odprawionych developerów, jest niezagrożona.

Koniec cyklu Microsoft Flight Simulator?!

wiadomość23 stycznia 2009

Kryzysu w świecie gier komputerowych ciąg dalszy. Jak donosi serwis Gamasutra, Microsoft decyduje się na radykalne cięcia budżetowe – cały zespół Aces studio, mający swą siedzibę w Redmond i odpowiedzialny za słynną serię Microsoft Flight Simulator, ma zostać zlikwidowany.

Flight Simulator X: Acceleration w złocie
Flight Simulator X: Acceleration w złocie

wiadomość3 października 2007

Microsoft poinformował, że prace nad Acceleration, dodatkiem do popularnej symulacji lotniczej Flight Simulator X, zostały ukończone. Produkt osiągnął fazę złota, a tym samym jedynie wizyta w tłoczni dzieli go od trafienia na półki sklepowe.

Microsoft Flight Simulator X: Adrenaline zmienia nazwę
Microsoft Flight Simulator X: Adrenaline zmienia nazwę

wiadomość11 lipca 2007

Podczas trwających właśnie targów E3 Media & Business Summit Microsoft podał do wiadomości, że sygnowany jego logiem dodatek do Flight Simulatora X nie będzie już kojarzony z nazwą Adrenaline. Wydawca pierwszego rozszerzenia do znanej na całym świecie pozycji ujawnił, że add-on zostanie opatrzony nowym tytułem: Acceleration.