Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Microsoft Flight Simulator X: Acceleration (PC)
OkładkaMicrosoft Flight Simulator X: Acceleration (PC)

Microsoft Flight Simulator X: Acceleration PC

Pierwszy dodatek do znanego symulatora lotu od firmy Microsoft. Microsoft Flight Simulator X: Acceleration dostosowuje oryginalną grę do działania pod kontrolą systemu Windows Vista.

To jest dodatek do gry Microsoft Flight Simulator X.

Symulacje | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Microsoft Flight Simulator X: Acceleration Premiera PC

23października2007

Microsoft Flight Simulator X: Acceleration to pierwszy dodatek do znanego symulatora lotu, sygnowanego logiem koncernu Billa Gatesa. Za produkcję add-onu odpowiedzialny jest zespół Aces Studio, będący własnością giganta z Redmond.

Opisywany tytuł to produkt, którego głównym przeznaczeniem jest przystosowanie podstawowej wersji gry do współdziałania z najnowszym systemem operacyjnym Microsoftu, Vistą. Dzięki zabiegom deweloperów użytkownicy tegoż oprogramowania mogą korzystać z takich usług, jak Game Explorer czy Parental Controls. Pierwsza z nich przyczynia się do regularnego aktualizowania informacji o Acceleration, druga zaś pozwala starszym graczom na zablokowanie dostępu do tytułu ich dzieciom.

Inną zaletą współpracy projektu z Vistą jest wykorzystywanie przezeń dobrodziejstw dziesiątej wersji bibliotek DirectX, które w połączeniu z walorami nowoczesnych kart graficznych są w stanie zaoferować odbiorcom oprawę wizualną na miarę XXI wieku. Pomimo tego gracze posiadający nieco starszy sprzęt również mogą cieszyć się jego zawartością, gdyż dodatek do Flight Simulatora X działa bezproblemowo także pod systemem Windows XP. Rzecz jasna w takim przypadku próżno szukać nowinek, jakie oferuje DirectX 10.

Jeżeli chodzi o samo latanie, to dodatek zawiera niewiele premierowych elementów. Wśród nich należy wymienić niepublikowane dotąd misje, multiplayerową opcję lotniczych wyścigów czy też możliwość przetestowania garstki świeżych maszyn (m.in. słynnego myśliwca o nazwie P-51 Mustang). Programiści zatroszczyli się ponadto o wyeliminowanie uprzykrzających zabawę błędów oraz dopracowanie stabilności ich dzieła, dzięki czemu fani podniebnych wojaży mogą bez przeszkód oddawać się wielogodzinnej rozrywce w wirtualnym świecie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Microsoft Flight Simulator X: Acceleration

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Microsoft Flight Simulator X: Acceleration Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (Geforce 4 Ti4400 lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows XP/Vista