Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2010, 10:59

autor: Jakub "Taven" Wencel

Nominacje do nagród dla najlepszych gier na targach gamescom

Choć gamescom startuje dopiero jutro już teraz możemy zapoznać się z listą produkcji nominowanych do nagród dla najlepszych gier targów. Zwycięzcy zostaną wybrani przez organizatorów imprezy i ogłoszeni podczas piątkowej ceremonii o godzinie 10.30.

Choć gamescom startuje dopiero jutro już teraz możemy zapoznać się z listą produkcji nominowanych do nagród dla najlepszych gier targów. Zwycięzcy zostaną wybrani przez organizatorów imprezy i ogłoszeni podczas piątkowej ceremonii o godzinie 10.30.

Wybór nominacji raczej nie zaskakuje, szczególnie w tych najważniejszych kategoriach, choć małą niespodzianką jest docenienie drugiej części gry Portal, która stanie do walki o tytuł najciekawszej gry gamescoma. Oprócz niej nominowane są jeszcze Gran Turismo 5, Crysis 2, Star Wars: The Old Republic i piąta część Cywilizacji. Inne kategorie to między innymi najlepsza gra konsolowa i sieciowa. Co interesujące, najmniejsza ilość gier typowana jest do nagrody za najlepszą produkcję na PC – wyłącznie trzy, czyli mniej niż do tytułu najlepszej gry komórkowej. Spośród multiplatformowych produkcji, jak Mafia II czy nowy Fallout, dużą część wyróżniono z kolei tylko w wersji konsolowej. Czy oznacza to, że komputery osobiste będą w tym roku wyjątkowo marginalizowane podczas gamescomu, czy może po prostu mamy do czynienia z wielką posuchą, jeśli chodzi o tę platformę, a wersje pecetowe oczekiwanych hitów jesieni nie prezentują się tak dobrze, jakbyśmy tego chcieli?

Nominacje do nagród dla najlepszych gier na targach gamescom - ilustracja #1

Kolejną wartą odnotowania kategorią jest jedyna techniczna w całym zestawieniu – walka o nagrodę dla najlepszego sprzętu targów. Do pojedynku, oprócz Kinecta i Move, staną instrumenty do Rock Band 3 i specjalna myszka dla graczy Cyborg R.A.T 7.

Czy można pokusić się już o typowanie zwycięzców? Będzie to trudne tym bardziej, że na pewno ogromny wpływ na decyzję jurorów będzie miało to, co producenci wszystkich tytułów pokażą podczas samej imprezy na szykowanych prezentacjach.

Oto lista wszystkich nominacji:

Najlepsza gra targów

 1. Gran Turismo 5
 2. Portal 2
 3. Crysis 2
 4. Star Wars: The Old Republic
 5. Civilization 5

Najlepsza gra na konsole

 1. Mafia II
 2. Assassin's Creed: Brotherhood
 3. Fallout: New Vegas
 4. FIFA 11
 5. Kirby's Epic Yarn
 6. Gran Turismo 5

Najlepsza gra na PC

 1. Civilization 5
 2. Portal 2
 3. Crysis 2

Najlepsza gra sieciowa

 1. Guild Wars 2
 2. Poisonville
 3. Black Prophecy
 4. Star Wars: The Old Republic
 5. World of Warcraft: Cataclysm

Najlepsza gra na platformę przenośną

 1. The Sims 3
 2. God of War: Ghost of Sparta
 3. Professor Layton and the Unwound Future
 4. Super Scribblenauts

Akcesoria sprzętowe

 1. Kinect
 2. PlayStation Move
 3. Cyborg R.A.T 7
 4. Instruments (Rock Band 3)

Tegoroczny gamescom będzie miał miejsce w dniach 18-22 sierpnia (otwarty dla wszystkich od 19 sierpnia) w niemieckiej Kolonii.

gry