Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2017, 09:36

autor: Góral

Star Trek: Bridge Crew - debiut udanej gry VR

Dziś na komputerach osobistych (HTC Vive i Oculus Rift) oraz konsoli PlayStation 4 (PlayStation VR) debiutuje gra Star Trek: Bridge Crew, pozwalająca wcielić się w członka załogi statku kosmicznego. Produkcja zbiera bardzo dobre opinie w mediach.

Urządzenia rzeczywistości wirtualnej, pokroju Oculus Rifta czy PlayStation VR, nie mogą się pochwalić zbyt wieloma grami, o których możemy powiedzieć, że są naprawdę konkretne. Oczywiście na rynku znajduje się kilka wyjątków, jak np. Resident Evil VII: Biohazard czy udany Farpoint, ale w większości przypadków mamy do czynienia z prostymi produkcjami, o których zapomina się po kilku godzinach. Jednak dziś na PlayStation 4 i PC-tach debiutuje Star Trek: Bridge Crew. Wydana przez firmę Ubisoft pozycja zbiera bardzo dobre oceny w mediach i wygląda na to, że jest jedną z najciekawszych propozycji dla posiadaczy gogli HTC Vive, Oculus Rift i PlayStation VR.

Gra ma kilka znaczących zalet. Przede wszystkim, choć została zaprojektowana głównie z myślą o współpracy, da się w nią grać samemu, a dodatkowo nie jest to ani przykre, ani denerwujące doświadczenie, a wręcz przeciwnie, choć oczywiście pełnię możliwości poznają osoby grające w co-opie. Nie brakuje zresztą opinii, że jest to najlepsza gra VR przeznaczona do zabawy we współpracy. Star Trek: Bridge Crew jest również całkiem rozbudowane – sama kampania fabularna starcza na około osiem godzin rozgrywki, a do tego dochodzą jeszcze losowe misje. Co ważne, zadania są dość zróżnicowane i stawiają pewne wyzwanie. Recenzenci chwalą też porządną oprawę graficzną i udźwiękowienie oraz podkreślają, że jest to pełnoprawna gra, a nie „doświadczenie”, jak zwykło się określać niektóre pozycje VR.

Krótko pisząc, jeżeli posiadacie gogle wirtualnej rzeczywistości, to właśnie otrzymaliście duży i dobry tytuł. Jeżeli dodatkowo kochacie Star Treka, to już w ogóle możecie otwierać szampana.

Pierwsze recenzje Star Trek: Bridge Crew:

Star Trek: Bridge Crew jawi się jako spełnienie marzeń osób pragnących pokierować statkiem kosmicznym. - Star Trek: Bridge Crew - debiut udanej gry VR - wiadomość - 2017-05-31
Star Trek: Bridge Crew jawi się jako spełnienie marzeń osób pragnących pokierować statkiem kosmicznym.