Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2017, 08:59

Nier: Automata rozeszło się w 1,5 mln egzemplarzy

Firma Square Enix pochwaliła się, że Nier: Automata, czyli RPG akcji autorstwa studia PlatinumGames, rozeszło się już w ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Gra okazała się wielkim sukcesem. - Nier: Automata rozeszło się w 1,5 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-05-30
Gra okazała się wielkim sukcesem.
NIER: AUTOMATA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: PlatinumGames
  2. Wydawca: Square Enix
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PS4, PC
  5. Data premiery na PS4 w UE: 10 marca 2017 r.
  6. Data premiery na PC w UE: 17 marca 2017 r.

Studio PlatinumGames i firma Square Enix mają powody do zadowolenia. Duet ten właśnie poinformował, że gra Nier: Automata rozeszła się już w ponad 1,5 mln egzemplarzy. Na tę liczbę składa się sprzedaż wersji cyfrowej oraz wydań pudełkowych, które powędrowały na półki sklepów.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała w Japonii 23 lutego tego roku, wyłącznie na PlayStation 4. Wydanie konsolowe trafiło do rąk graczy amerykańskich 7 marca, a trzy dni później ukazało się w Europie. Natomiast wersja pecetowa miała premierę 17 marca. Na początku kwietnia wydawca poinformował, że Nier: Automata rozeszło się w milionie egzemplarzy. W ciągu niecałych dwóch kolejnych miesięcy do liczby tej doszło więc 500 tysięcy sztuk.

Sukces gry jest tym bardziej imponujący, że wcześniejsze odsłony cyklu, jak i wszystkie inne produkcje powstałe pod okiem Yoko Taro, były tytułami niszowymi. Dla porównania, NieR Gestalt w ciągu miesiąca od premiery rozeszło się w 12 tysiącach egzemplarzy, a w przypadku NieR RepliCant było to 60 tys. W niedawnym raporcie finansowym firmy Square Enix wydawca przyznał, że Nier: Automata poradziło sobie znacznie lepiej niż przewidywały prognozy.

Warto na koniec wspomnieć, że Nier: Automata jest równocześnie najlepiej ocenianą odsłoną cyklu i obecnie średnia z recenzji według serwisu Metacritic wynosi 88%.

  1. Recenzja gry NieR: Automata – RPG inne niż wszystkie
  2. Oficjalna strona gry