Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2017, 10:21

I.G.I.: We're Going In. Kolejna odsłona serii Project I.G.I. w produkcji

W sieci pojawiła się informacja, że norweskie studio Artplant oficjalnie pracuje nad kontynuacją popularnej w niektórych kręgach strzelaniny FPP z elementami strategii – Project I.G.I. Gra będzie się nazywała I.G.I.: We're Going In i najprawdopodobniej skupi się na rozgrywce kooperacyjnej.

Pamiętacie jeszcze serię Project I.G.I. (skrót od I'm Going In)? Pierwsza gra nosząca ten tytuł zadebiutowała w 2000 roku. Ta stworzona przez norweskie studio Innerloop i wydana przez firmę Eidos Interactive produkcja starała się łączyć elementy strategii z klasyczną rozgrywką FPS. W tytule wcielaliśmy się w oficera brytyjskiej jednostki specjalnej SAS, Davida Jonesa, i staraliśmy się odzyskać skradzione amerykańskie głowice nuklearne. Dzięki dużej dawce realizmu i angażującemu gameplayowi Project I.G.I.: I'm Giong In został dość ciepło przyjęty przez recenzentów i graczy. Nic zatem dziwnego, że trzy lata później pojawiła się kontynuacja – I.G.I. 2: Covert Strike, oparta na tych samych założeniach co „jedynka”. Niestety, ta część nie przypadła do gustu mediom branżowym, które krytykowały przede wszystkim AI przeciwników oraz stronę wizualną. Seria została porzucona i słuch o niej zaginął.

Pierwsza oficjalna grafika I.G.I.: We’re Going In, trzeciej odsłony popularnej serii strzelanin taktycznych. - I.G.I.: We're Going In. Kolejna odsłona serii Project I.G.I. w produkcji - wiadomość - 2017-05-31
Pierwsza oficjalna grafika I.G.I.: We’re Going In, trzeciej odsłony popularnej serii strzelanin taktycznych.

Dopiero na początku bieżącego roku pojawiła się informacja, że norweskie studio Artplant, w dużej mierze złożone z byłych twórców serii Project I.G.I., wykupiło od firmy Square Enix prawa do marki (choć nie do dwóch poprzednich odsłon). Wszystko wskazywało zatem na to, że wkrótce miały się pojawić pierwsze informacje na temat kontynuacji popularnego w niektórych kręgach cyklu. I faktycznie, na norweskiej stronie Pressfire (via PC Gamer) zamieszczono wiadomość, że trzecia część serii Project I.G.I. znajduje się obecnie w produkcji. Tytuł zostanie sfinansowany z pieniędzy z rządowych grantów. Istnienie „trójki” potwierdził Jack K. Wulff, prezes studia Artplant, który powiedział:

W tym momencie nie mamy zbyt wiele do zaprezentowania poza tym, że gra będzie nosiła tytuł I.G.I.: We're Going In.

Tytuł może zatem wskazywać na to, że nacisk w trzeciej części cyklu twórcy chcieliby położyć na kooperację, zapewne w stylu serii SWAT lub Rainbow Six. Deweloperzy obiecują, że w I.G.I.: We're Going In powróci „wolność w działaniu, z której te gry stały się znane”. W trójce ma pojawić się także protagonista dwóch poprzednich odsłon – David Jones.

Powrót serii Project I.G.I. powoli staje się faktem. - I.G.I.: We're Going In. Kolejna odsłona serii Project I.G.I. w produkcji - wiadomość - 2017-05-31
Powrót serii Project I.G.I. powoli staje się faktem.

Niestety, są to na razie wszystkie informacje, którymi twórcy I.G.I.: We're Going In zdecydowali się podzielić. Nie wiemy zatem chociażby, na jakie platformy zmierza najnowsza gra studia Artplant ani nawet na kiedy planowana jest premiera. Pozostaje nam zatem czekać na pełną oficjalną zapowiedź tytułu.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej