Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2017, 10:30

autor: Adrian Werner

Friday the 13th: The Game trapione problemami z serwerami

Zeszłotygodniowa premiera Friday the 13th: The Game nie poszła do końca zgodnie z planem twórców. Grę trapią duże problemy z serwerami, a gracze narzekają na błędy techniczne i skromną zawartość.

Premiera Friday the 13th: The Game nie była do końca udana. - Friday the 13th: The Game trapione problemami z serwerami - wiadomość - 2017-05-30
Premiera Friday the 13th: The Game nie była do końca udana.

W zeszłym tygodniu do sprzedaży trafiło Friday the 13th: The Game, czyli asymetryczna gra sieciowa oparta na licencji popularnego cyklu filmowych horrorów. Niestety, autorzy nie byli chyba do końca przygotowani na debiut swojego dzieła, gdyż produkcję od premiery trapią spore problemy techniczne.

Generalnie wydaje się, że twórcy nie docenili zainteresowania, jakim cieszyć się będzie gra i nie przygotowali wystarczającej ilości serwerów. W rezultacie wielu graczy ma trudności z połączeniem. Nawala też baza danych, która nie rejestruje postępów. Do tego dochodzą liczne błędy i niedoróbki techniczne.

FRIDAY THE 13TH: THE GAME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: IllFonic
  2. Wydawca: Gun Media
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4, XONE
  5. Data premiery: 26 maja 2017 r.

Ludzie ze studia IllFonic uwijają się jak w ukropie, próbując doprowadzić produkcję to przyzwoitego stanu. Kilka godzin temu serwery zostały zrestartowane i twórcy mają nadzieję, że to oznacza koniec problemów z połączeniem dla większości graczy. Według deweloperów te kłopoty wciąż trapią 0,5% użytkowników i możliwe, że wynika to z błędów związanych z ich kontami. Twórcy pracują obecnie nad ich rozwiązaniem. Ponadto poinformowali, że gra zapisuje postępy prawidłowo, a ich brak u niektórych graczy jest jedynie niedoróbką wizualną, która zostanie wkrótce usunięta.

Warto jednak wspomnieć, że nawet pomijając problemy z serwerami, wielu graczy jest mocno rozczarowanych Friday the 13th: The Game. Gra ma dosyć skromną zawartość (oferuje tylko trzy mapy), a jednocześnie jest całkiem droga, gdyż kosztuje 36,99 dolarów. Co gorsza, wydaje się, że wersja na Xboksa One nie odpowiada tej z PC i PlayStation 4, bardziej przypominając pecetową betę.

Wszystko to może się źle skończyć dla autorów, gdyż gra ma sporą konkurencję. Wydane w zeszłym roku Dead by Daylight jest prawie o połowę tańsze, ma obszerniejszą zawartość i dawno temu poradziło już sobie z większością najpoważniejszych problemów. Ponadto w tym roku ma się jeszcze ukazać oparte na podobnych pomysłach Last Year. Studio IllFonic musi więc szybko poradzić sobie z niedoróbkami i zabrać się za rozwijanie Friday the 13th: The Game.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Friday the 13th: The Game w serwisie Steam

Ostatnia aktualizacja: 2017-05-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Friday the 13th: The Game

Friday the 13th: The Game