Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2017, 10:44

autor: Góral

Final Fantasy VII Remake zmieniło dewelopera

Tworzona od kilku lat gra Final Fantasy VII Remake zmieniła dewelopera. Do tej pory zajmowało się nią głównie studio CyberConnect2, ale firma Square Enix postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

Final Fantasy VII Remake w skrócie:
  • remake kultowej gry jRPG z 1997 roku;
  • do tej pory pracowali nad nim zewnętrzni deweloperzy, w tym głównie CyberConnect2;
  • Square Enix wzięło teraz produkcję na siebie.

Firma Square Enix przejęła prace nad wyczekiwaną grą Final Fantasy VII Remake. Do tej pory przy zapowiedzianej w 2015 roku produkcji dłubało studio CyberConnect2, które zapewne kojarzycie z serii bijatyk Naruto. Naoki Hamaguchi, który nadzorował deweloping Mobius Final Fantasy, poinformował jednak, że przejął stery w przypadku remake’u siódemki, nad którą od teraz pracuje wewnętrzne studio Square Enix. Wyjaśniono, że w ten sposób firma chce kontrolować wszystkie aspekty produkcji, by zapewnić jej odpowiednio wysoką jakość.

Ciężko stwierdzić, czy CyberConnect2 nie poradziło sobie z wyzwaniem, czy taka po prostu była umowa i zadaniem firmy było stworzenie podstawy, na której teraz Square Enix będzie stawiać kolejne elementy układanki. Jakkolwiek by nie było, oczekiwania wobec tego tytułu są ogromne, fani domagali się go od lat, więc nic dziwnego, że japoński deweloper nie chce zawieść.

Gra Final Fantasy VII Remake weszła w nowy etap produkcji. - Final Fantasy VII Remake zmieniło dewelopera - wiadomość - 2017-05-31
Gra Final Fantasy VII Remake weszła w nowy etap produkcji.

Niestety nie wiemy, jak ta zmiana odbije się na terminie premiery. Wydawca do tej pory nie zdradził konkretnej daty, choć mówi się, że projekt ma zadebiutować w tym roku. Właściwie to nie „projekt”, a jego pierwszy epizod, gdyż tytuł zostanie podzielony na kilka odcinków, ze względu na swój ogromny rozmiar. Choć ciągłe milczenie Square Enix sugeruje, że na Final Fantasy VII Remake poczekamy dłużej, niż zakładaliśmy, to wzięcie sprawy w swoje ręce może ostatecznie przyspieszyć produkcję.

Ostatnia aktualizacja: 2017-05-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake