Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2015, 09:25

autor: Entelarmer

Final Fantasy VII Remake w formie epizodycznej

Firma Square Enix poinformowała, że gra Final Fantasy VII Remake nie zostanie wydana za jednym razem. Zamiast tego odświeżona siódemka zadebiutuje w formie epizodycznej.

Cloud i spółka powrócą w kilku epizodach. - Final Fantasy VII Remake w formie epizodycznej - wiadomość - 2015-12-07
Cloud i spółka powrócą w kilku epizodach.

Choć jak dotąd nie mamy licznych informacji o Final Fantasy VII Remake, zwiastun ujawniony na konferencji firmy Square Enix w ramach imprezy PlayStation Experience zdaje się wskazywać, że odświeżona siódemka prawdopodobnie nie będzie gorsza od kultowego oryginału. Nieco mniej ucieszy fanów najnowsza informacja, podana w oświadczeniu prasowym. Jak bowiem poinformowało Square Enix, FFVII Remake zostanie wydany w kilku epizodach, a każdy z nich ma zaoferować „własne, unikatowe doświadczenie”. Nie podano żadnych szczegółów (np. liczby epizodów), ani też uzasadnienia takiej decyzji, która z jednej strony może zirytować, ale z drugiej być może przyczyni się do tego, że do świata siódemki i jej bohaterów wrócimy nieco wcześniej, niż miałoby to miejsce w przypadku wydania całości za jednym zamachem.

Final Fantasy VII Remake to odświeżona wersja bodaj najbardziej kultowej części niemniej legendarnej serii Final Fantasy. Akcja gry toczy się w świecie, gdzie magia i technologia istnieją obok siebie. Gracze jako eksnajemnik Cloud wchodzą w szeregi organizacji Avalanche, stawiającej sobie za cel powstrzymanie niszczącej planetę działalności korporacji Shinra. Remake ma być czymś więcej niż wiernym odtworzeniem siódemki – kluczowe elementy pozostaną niezmienione, ale twórcy mają ambicję dopasowania tej produkcji do współczesnych standardów, nie tylko pod względem oprawy graficznej. Tytuł zadebiutuje w 2016 roku na konsolę PlayStation 4.

Ostatnia aktualizacja: 2015-12-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII Remake