Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2020, 16:35

autor: AlexB

Final Fantasy VII Remake - twórcy chwalą się sprzedażą

Firma Square Enix poinformowała, że przez trzy dni wysłała do sklepów i sprzedała cyfrowo ponad 3,5 miliona egzemplarzy gry Final Fantasy VII Remake. Przypominamy, że jak na razie tytuł jest dostępny jedynie na PlayStation 4.

Final Fantasy VII Remake - twórcy chwalą się sprzedażą - ilustracja #1
Remake Final Fantasy VII osiągnął pierwszy istotny kamień milowy pod względem sprzedaży.

Final Fantasy VII Remake, czyli odświeżona wersja kultowego jRPG-a sprzed dwudziestu trzech lat, był jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów pierwszej połowy tego roku. Świadczą o tym same liczby. Odpowiedzialna za produkcję firma Square Enix ogłosiła dziś na Twitterze, że w zaledwie trzy dni wysłała ona do sklepów i sprzedała cyfrowo ponad 3,5 miliona jej kopii. To imponujący wynik, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że tytuł wyszedł jak na razie tylko na jedną platformę (PlayStation 4). Japońska ekipa serdecznie podziękowała społeczności za wsparcie i wyraziła nadzieję, że gra się podoba.

Przypominamy, że wydany 10 kwietnia bieżącego roku Final Fantasy VII Remake jest pierwszą częścią większego projektu, mającego odtworzyć całą produkcję z 1997 roku. Kolejne ukażą się w bliżej nieokreślonej przyszłości.

  1. Oficjalna strona firmy Square Enix
  2. Oficjalna strona gry Final Fantasy VII Remake
  3. Recenzja gry Final Fantasy VII Remake – najważniejsze jRPG naszych czasów