Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2016, 12:08

autor: Góral

Final Fantasy XV i Final Fantasy VII Remake na PC w 2018 roku?

Według źródła serwisu VGLeaks gry Final Fantasy VII Remake i Final Fantasy XV ukażą się na komputerach osobistych w 2018 roku. Wcześniej PC-towcy otrzymają Final Fantasy I, Final Fantasy II, Final Fantasy XII: The Zodiac Age, Final Fantasy Tactics: The War of the Lions oraz Chrono Trigger.

W serwisie VGLeaks pojawiły się niepotwierdzone informacje związane z planami firmy Square Enix odnośnie serii Final Fantasy. Najciekawsze wieści znaleźć można pod koniec opublikowanego artykułu. Stwierdzono, że zapowiedziane na razie tylko dla konsoli PlayStation 4 Final Fantasy VII Remake oraz dostępne od kilku dni na sprzęcie Sony i Xboksie One Final Fantasy XV, ukażą się także na komputerach osobistych, ale odbędzie się to dopiero w 2018 roku. Natomiast przed końcem 2017 roku na Steamie mają być wypuszczone gry: Final Fantasy I, Final Fantasy II, Final Fantasy XII: The Zodiac Age (remaster Final Fantasy XII) oraz Final Fantasy Tactics: The War of the Lions. Dodatkowo PC-towcy doczekają się także kultowego jRPG Chrono Trigger. Japońska firma uraczyła już graczy komputerowych kilkoma odsłonami Final Fantasy, więc wypuszczenie kolejnych jest wielce prawdopodobne.

O PC-towym Final Fantasy XV plotkuje się od jakiegoś czasu, ale do dziś Square Enix nie zapowiedziało tej wersji oficjalnie. - Final Fantasy XV i Final Fantasy VII Remake na PC w 2018 roku? - wiadomość - 2016-12-09
O PC-towym Final Fantasy XV plotkuje się od jakiegoś czasu, ale do dziś Square Enix nie zapowiedziało tej wersji oficjalnie.

Z pozostałych informacji opublikowanych przez VGLeaks wynika, że w 2017 roku, kiedy to cykl będzie obchodził 30. urodziny, ukażą się gry Final Fantasy VII Remake (pierwszy epizod, gdyż produkcja zostanie podzielona na odcinki ze względu na swój rozmiar) oraz Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Oprócz nich na PlayStation 4 pojawi się trylogia Final Fantasy XIII, znana z konsol Xbox 360, PlayStation 3 i PC-tów. Wszystkie jej części zaoferują wsparcie dla rozdzielczości 1080p i 60 klatek na sekundę.

Ponadto na PS4 i PSV ukaże się składanka Final Fantasy 30th Anniversary Collection, zawierająca: Final Fantasy I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII oraz IX. Części I – VI dostępne będą w dwóch wersjach – oryginalnej, znanej z NES-a i SNES-a, oraz nieco unowocześnionej, odpowiadającej temu, w co można pograć na urządzeniach mobilnych. Pozostałe oferowane będą w nowszych wydaniach. Pakiet pojawi się w kilku edycjach:

  • zwykłej, zawierającej gry i plakat;
  • kolekcjonerskiej, w której dodatkowo znajdziemy album z grafikami koncepcyjnymi, brelok 8-bit Black Mage, maskotkę Chocobo oraz dwie płyty z utworami wybranymi przez Nobuo Uematsu;
  • Crystal Complete Edition (dostępna będzie tylko w sklepie Square Enix w wersji na PS4). Zawierać ma gry z Final Fantasy 30th Anniversary Collection oraz Final Fantasy X/X-2 HD, Final Fantasy XII: The Zodiac Age, Final Fantasy XIII, Final Fantasy XV + DLC, Final Fantasy XIV: A Realm Reborn + DLC i trzymiesięczną subskrypcję, a także specjalne przedmioty do mobilnego Final Fantasy XI i Final Fantasy XIV. Ponadto w opakowaniu znajdziemy rozmaite gadżety – wszystko, co w edycji kolekcjonerskiej, dwie dodatkowe płyty z muzyką, naszyjnik, maskotkę Moogle, figurkę Black Mage, trzy decki startowe Final Fantasy Trading Card Game oraz filmy Final Fantasy VII: Advent Children, Kingsglaive: Final Fantasy XV i Brotherhood: Final Fantasy XV.

Ostatnia z wymienionych edycji będzie prawdziwym rarytasem, ale ma być też mocno limitowana. Poza tym opublikowane przez VGLeaks informacje dotyczą amerykańskiego rynku i nie wiadomo czy firma Square Enix wyda wszystkie zestawy w Europie, o ile oczywiście opublikowane informacje w ogóle okażą się prawdziwe.